Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB-t hol kell befizetnem vagy...

TB-t hol kell befizetnem vagy hogy működik?

Figyelt kérdés
betöltöttem a 18.életévemet és most lesz egy műtétem és nem tudom hogy fizetve van e a TB-m! 18 éves korom előtt állami gondozott voltam addig gondolom fizetve volt. Iskolába nem járok de még tanköteles vagyok. háziorvos ellát mindig kórházban is elfogadtak vizsgálaton nem volt semmi gond de a kórházi ellátást már nem tudom hogy ingyenes e lesz. TAJ kártyám van. 18/F
2011. máj. 8. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18. év után már nem vagy tanköteles. APEH oldalán van egy szám, azt fel lehet hívni, ott megmondják van e érvényes TB-d.
2011. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De tanköteles vagyok mivel tanítási év közben töltöttem a 18-at. és a kórházban amikor mentem vizsgálatra akkor sem szóltam semmit hogy nincs fizetve vagy valami! azért nem értem.
2011. máj. 8. 17:39
 3/16 A kérdező kommentje:
Szóltak nem szóltam. elírtam.
2011. máj. 8. 17:45
 4/16 anonim ***** válasza:
Menj be a háziorvosodhoz és kérdezd meg h jó e a tb-d ő a gépen látja.Amúgy meg ha suliba nem jársz és még nem is melozor akkor valoszinü hogy incs,kivéve ha most fejezted be a sulit mert utána még bizonyos ideig érvényes szokott lenni.Be kell menned a polgrmesteribe és igényelsz ingyeneset,lehet hogy jogosult vagy rá ha nem at ott megmondják ha viszont fizetni akarod akkor havi 5100ft és az apehnál kell csekket kérni a nevedre és címedre.
2011. máj. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
olyan drága? annyit biztos nem fogok fizetni így hogy nem dolgozom mert alig járok orvoshoz csak ha nagyon muszáj akkor megyek. TB nélkül egy műtét mennyi lehet kórházi ellátással együtt? varicocele műtétem lesz(Here visszér tágulat). Köszönöm.
2011. máj. 8. 17:56
 6/16 anonim ***** válasza:
Nos ezért mondtam h igényeld ingyenesen valoszinü jár mivel nem melozol és nincs sulid sem.Amúgy pedig igaz h havi szinten 5100 de egy mütétet ha megnézel minden költésggel együtt több százezer forint.Szóval azt mondanám elöször is h nézezsd meg a dokidnál h él e még ha nem akkor intézd el ingyen vagy ha nincs más legalább egy hónapot pénzel mert nem hiszem hogy szeretnéd ha kiszámláznák a mütétet.Tényleg nem kevés ez a pénz főleg ha épp nincs de egyszer történjn veled valami nagyobb baj na akkor életed végéig csengetheted a költségeket.
2011. máj. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged! Sulim az van csak nem járok be. tanköteles vagyok még augusztus végéig. onnan tudom hogy be mentem ki kérni a bizonyítványom és nem adták ki. Családi pótlékot azt még kapom. ebben az esetben fizetve van a TB-m szerintem? Köszönöm.
2011. máj. 8. 18:02
 8/16 A kérdező kommentje:
szerinted
2011. máj. 8. 18:03
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha gond lenne vele, már szóltak volna a kórházban. De azt nem tudom meddig marad ez így.
2011. máj. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nos az h valaki tankötele azt jelenti h 16 éves koráig tanulnia kell.Amiről tebeszélsz az nem tankötelesség.Ha nem jársz be de még benne vagy a naploban és fogsz majd viszgázni és a hiányzásod mitta még nincs gond akkor van tb-d.DE ha nincs tanuloi jogviszonyod akkor nincs tb-d.

Nem kapsz családit vagy árvaságit vagy hasonlo amihez kellett kérni iskolalátogatási igazolást?Ha azt kaptál akkor még oda jársz hivatalosan.Amúgy eléggé érthetetelen ez hogy most jrsz e vagy szünetelteted vagy mivan.De tényleg a legjobb lesz ha a dokidnál megnézedted az a legyegyszerübb.Ha hivatalosan az ikloa tanuloja vagy akkor is biztos van,mert nem csak 18 éves korig jár.

2011. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!