Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB-t hol kell befizetnem vagy...

TB-t hol kell befizetnem vagy hogy működik?

Figyelt kérdés
betöltöttem a 18.életévemet és most lesz egy műtétem és nem tudom hogy fizetve van e a TB-m! 18 éves korom előtt állami gondozott voltam addig gondolom fizetve volt. Iskolába nem járok de még tanköteles vagyok. háziorvos ellát mindig kórházban is elfogadtak vizsgálaton nem volt semmi gond de a kórházi ellátást már nem tudom hogy ingyenes e lesz. TAJ kártyám van. 18/F
2011. máj. 8. 17:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem ez epeműtétem lett volna 240 ezer TB nélkül, szóval jobb a havi 5100 ft.
2011. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
De amiről én beszélek az a tankötelesség. nem jó kedvemből vagyok beiratkozva az iskolába hanem azért mert tanköteles vagyok.nem kértek iskolalátogatásit a családi pótlékhoz. küldik ugyan úgy továbbra is. 16 éves korukig azok voltak tankötelesek akik 1990 előtt születtek vagy 91 nem tudom. mivel 92es vagyok ezért tanköteles vagyok meg mivel tanítási év közben töltöttem a 18at ezért még 2011 augusztus 31ig tanköteles vagyok.
2011. máj. 8. 19:06
 13/16 anonim ***** válasza:
Nammindegy mivel a suli akor sem érthető hogy miért nem jársz be és az e te dolgod ezért csak az marad h megkérdezed hogy érvényes-e,reméljük az.
2011. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A munkanélküliben lehet kérvényzeni,hogy fizessék neked.Mondjuk ez nem tudom mennyire megoldható,ha még tanköteles vagy.

Amúgy ha a háziorvos ellát,és a kórházi vizsgálatokat is elvégzik akkor valószinüleg él a TB-d.

Egyébként kúrvaegyszerű,bemész az orvosodhoz,és megkérdezed tőle hogy érvényes e a társadalombiztositásod,a taj számod alapján megmondja.

nem kioktatásképp,,mert nekem teljesen mindegy de ha egy tanácsot elfogadsz vagy járjál iskolába,vagy valahogy fizesd ki azt az 5ezret havonta,mert ne adj isten (és tényleg ne!) kapsz egy vakbélgyulladást,vagy balesetet szenvedsz,de az is elég ha eltöröd a kezed és szívni fogod a fogad..

2011. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Diák igazolvány lájártának napja után van 45 napos úgynevezett türelmi idő, amíg nem kötelező a havi összeget külön fizetni. Ha volt/van bejelentett munkád v. más ellátás amiből vonnak járulékokat, akkor jogviszony rendezéssel az Egészségbiztosítási Pénztárhoz kell menned, hogy rendezzék v. kötelezzék a munkáltatót a bejelentésre és járulékfizetésre. Ha nincs semmi, akkor az APEH-hal kell egy megállapodást kötni, hogy magad fizeted a havi 5.100.-Ft-ot, vagyis akkor oda kell menned.

Ha van érvényes diákod, akkor egyértelmű, hogy nincs gond.

2011. máj. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Munkaügyibe nem lehet elintézni,nem hozzájuk tartozik.Akkor jár azon keresztül ha amugy is kapna a munkaügytöl valami jutattást.Lehet attol valakinek érvényes diákja hogy nem jár suliba szóval még ez sem igaz.A matricát év elején aják a közéssulikban is és ha az embvan akkor mindegy hogy közbe kitettek a sulibol akkor is a matrica ott van szóval tud vele utazni,max azt mondja hogy suliba jár ha kérdezik.Szóval apecnál pénzért polgármesteribe ingyen,hátha megkapja.Az első viszont megnézetni hogy él-e még,mert akkor még nem kell.
2011. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!