Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A műtő orvosok a gumikesztyűn...

A műtő orvosok a gumikesztyűn kivül viselnek még valamit a kezükön?

Figyelt kérdés
Csak mert pl. velem nem egyszer előfordult már hogy megvágtam a kezem, és azért egy szike sokkal élesebb mint egy sima otthoni kés. Vagy ennyire precizek és nem félnek a vágástól?
2012. máj. 5. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a gumikesztyűt viselik. Nincs lánckesztyű vagy ilyesmi...
2012. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem csak gumikesztyű, van egy vastagabb, nem tudom miből készült kesztyű is.
2012. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak steril gumikesztyű van rajtuk. A sebészeknél pedig a precizitás, a fegyelem és a koncentráló képesség alapvető.
2012. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dupla kesztyű használata is lehetséges, pl. HIV fertőzött vagy hepa B-s beteg műtéte esetén, vagy ha könnyen előfordulhat, hogy sérül a kesztyű.
2012. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
fene tudja, nekem ez merésznek tűnik elsőre. Nem is lennék jó sebész akkor, azok alapján ahányszor megvágtam már a kezem
2012. máj. 5. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!