Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Levágták a nagylábujjamról a...

Levágták a nagylábujjamról a körmöt és teljesen beleragadt! Hogy szedhetnám le? (LetLetépni már próbáltam! Nem jött be! SOS!

Figyelt kérdés

2012. márc. 8. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A levágott köröm beleragadt?! Mibe?!
2012. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kik vágták le?
2012. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha benőtt, akkor jól ki kell áztatni, akár kamillateával. Kicsit meg lehet nyomkodni, ha genny jön belőle, csak hogy hozzáférj. Aztán csipesszel kivágni a benőtt, vagy belevágott darabot, hogy a szélén egyenesre jöjjön ki. Nagyon tépni nem érdemes, csak vágni és óvatosan húzni teljesen a széléig. Nem lesz fájdalommentes az biztos. Utána érdemes kicsit meglapogatni és pár órán át szabadon hagyni.

Ha már úgy benőtt, hogy le is szedték a körmöt és a kötés ragadt bele: Akkor vissza a dokihoz, hogy csináljon vele valamit. Első gondolatom az volt, hogy le kellene róla áztatni, de inkább ne, mert el is fertőződhet a seb, vagy mindenesetre fokozza a gyulladást.

2012. márc. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsi nem voltam vlmi tiszta!A húsomba a köröm alatt mert benőtt a körmöm nagyon rosszul ezért levágták ay egész körmöt.
2012. márc. 8. 21:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ez sajnos .

Ilyenkor áztatni kell jó sokáig , nekem is vagy 1 óra múlva jött csak le . Kamillás vízben ! Ha nem jön le mindd , óvatosan vágd le ollóval a felesleges géz darabot , a többi meg majd fürdésnél 1-2 nap múlva lejön .

Kellemetlen , de túl leszel rajta !

2012. márc. 9. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. márc. 9. 16:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Nincs mit , jobbulást ! Sajnos ez ilyen , sőtt sok ideig érzékeny is lesz az a lábujjad . :(
2012. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

és meddig lesz érzékeny?

Angliában élek és nem igazán értettem mit mondott a doki.

Vissza fog nőni a körmöm a húsomba?

2012. márc. 10. 11:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugi visszanő. Bár nekem az ujjamról szedtek le körmöt. Eszméletlen mázlid van, hogy otthon leáztathatod! Nekem anno a doki konkrétan lehúzta a kötést. Az áztatás annyiból állt, hogy kamillás vizet cseppentett rá! Amikor mondtam neki (13 éves lehettem), hogy fáj és áztassuk, akkor csepegtetett rá meg egy cseppet. Már tudom milyen érzés, amikor a körmödet tépnék le. ( bár köröm nem volt, de a husiban ragadt a géz..). Nem volt kellemes. Visszanő ugyan, de közel sem ugyanolyan mint a többi. A kezemen engem zavar. Hosszában hullámos, emiatt 1mm-nél nem nő nagyobbra, mert törik, keresztbe, hosszába, lemezszerűen. Emellett a többi egészséges, kemény és hosszú körmök.


Gondolhatod..:(

2012. márc. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A lényegre nem válaszoltam:


Nekem addig volt érzékeny, ameddig vissza nem nőtt a köröm teljesen. Bár amikor már nem színtiszta hús, hanem ilyen "vastagabb" réteg lesz a felső husi (nem tudom máshogy mondani), akkor picit jobb. Nekem mondjuk állandóan figyelni kellett, hogyan nő, mivel körömgyulladás miatt szedték le (emiatt a jobb oldalon a mai napig van egy lyuk (ott volt a gennygóc) és így egyenlőtlen a felülete, sztem neked nem lesz gond).

üdv. az előző

2012. márc. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!