Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a sebemre rakok sebhintőpor...

Ha a sebemre rakok sebhintőport és bekötöm, akkor nem fog beleragadni a géz? Mert amikor nem raktam rá sebhintőport, akkor beleragadt és amikor levetem felszakadt.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha csak felületi seb akk ne tegyél rá semmiten kötést hagyd szellőzni.
2009. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom azért kell rá sebhintőpor, hogy ne ragadjon bele úgy nem kéne neki beleragadni.
2009. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hosszú lenne elmagyarázni, de erre kell. kórházba mondták.
2009. ápr. 11. 20:16
 4/5 A kérdező kommentje:
kösz
2009. ápr. 11. 20:16
 5/5 anonim ***** válasza:

A sebhintőpor gyógyszer.

Gyógyszert csak orvosi utasításra szabad a sebre tenni,


tehát elsősegélyben nem, ezért nincs is a segély dobozokban.

Ha kórházban mondták,

és az orvos mondta,

akkor tenni kell, de nem mindegy, hogy milyet.


A beleragad a sebbe kérdés pedig a seb váladékozás kérdése.

Nyilván, a kötés cserekor ez kellemetlen, de ha egy gyors és határozott mozdulattal történik, akkor jobb.

Egy kis vérzés lehet a sebszéleken, de ez nem baj, mert mindig egyre kevesebb és gyógyulni fog.


Ha fekélyről van szó,

akkor pedig méginkább fontos az orvosi utasítások maradéktalan betartása, szükség esetén a kötés csere alkalmával fertőtlenitő oldatos áztatás, és akkor a beleragadt régi kötszer eltávolítható.

2009. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!