Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csináljak ha beleragadt a...

Retzer Dominik kérdése:

Mit csináljak ha beleragadt a kötszer a sebembe?

Figyelt kérdés
Szijasztok nemrég sikerült felrobbantani a kezem egy fizikai kisérlet keretein belül és az orvos megállapitotta hogy az égés másodfoku és levágta a vizhólyagot kötést rakot rá és beleragadt a sebbe nem tudom ienkor mennyie fáj hogy leveszi na kötést vagy hogy mit csinál tapasztalatok?
2011. márc. 1. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Igaz, mi Olaszországban voltunk, amikor agyerek magára borította a forró vizet (egy bögrével), lejött a bőr a lábáról és minden nap kellett menni kötözésre, és neki is beleragadt a sebbe a kötés.( a géz kockái még mindig látszanak a bőrén) Első alkalommal kötéscserekor megpróbálták letépni, bőrrel együtt. A gyerek üvöltött, akkor elhatároztam, hogy ilyet többé nem tesznek vele, és vásároltam fertőtlenítőt. Olyat, amit literes kiszerelésben lehetett kapni (cumi, babajáték fertőtlenítő) és mielőtt elindultunk kötéscserére, azzal átitattam a gézt, amitől levált, másikat raktam rá és úgy mentünk a kórházba.

Mondom, ez Olaszországban volt, de itthon is biztos lehet kapni valami hasonló fertőtlenítőt.

csapvízzel azért ne próbáld meg.

2011. márc. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ épp most értem haza az orvostol és sebbenzinnel öntötte le és letépte nem vagyok szivbajok szoval tuléltem de azért kellemetlen ekkora kötéssel akármit is csinálni azt szeretném még kérdezni hogy nektek hányszor kellet menni kötözésre mert nekem ez a második
2011. márc. 3. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy kórházban dolgozom és nem szeretem terhelni az orvosokat olyasmivel, amit magam is meg tudok csinálni.

De te terheld őket nyugodtan, mert azért vannak.

Veronában mi is azért mentünk kórházba, mert nem volt sem kötszerem, sem fájdalomcsillapítóm, szóval semmim.

Azt hiszem mi 3x voltunk, azután már én csináltam a kötözést.

Az elsőnél letépték, a másodikat már belocsoltam, harmadiknál meg búcsúzni mentünk. Azután otthon még kötözgettem egy darabig.


Egyébként a letisztított sebfelületre impregnált gézlapot kell tenni, kézre impregnált cérnakesztyűt ajánlanak.

2011. márc. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!