Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért itt kérdeztek a betegség...

Miért itt kérdeztek a betegségükkel/gyógyszeres kezelésükkel kapcsolatos dolgokról?

Figyelt kérdés
Miért nem az orvost, gyógyszerészt kérdezitek? Tényleg érdekelne a válasz, mert egyszerűen nem értem, hogy miért nem a szakembereknek teszitek fel a kérdéseiteket, amikor itt sokszor hajmeresztő hülyeségeket lehet válaszként olvasni.. A rossz tapasztalat az oka, vagy esetleg valamilyen más okból kifolyólag féltek, nem bíztok a szakemberekben? Minden vélemény érdekelne ezzel kapcsolatban: olyanoké is, akik itt szoktak kérdezni, ill. olyanoké is, akik egészségügyis szakemberként igyekeznek itt tanácsot adni. Előre is köszönöm a válaszaitokat!

2012. febr. 7. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia én elég sokat járok orvoshoz sajnos. És ha itt kérdezek valamit akkor az általában azért van, mert sokszor elfelejtem az orvost megkérdezni valamiről illetve miután kijöttem a rendelőből merül fel bennem egy kérdés. Pl. az orvos közli velem hogy műteni kell. És ettől frászt kapok :), így nem jut eszembe egy kérdés sem. De miután lenyugodtam kb. ezer kérdésem lenne, de az orvoshoz visszamenni tegyük fel csak két hét múlva kell. Addig nem bírok várni ezért kérdezek itt. De persze az orvost is meg fogom kérdezni de addig is legalább halljak tapasztalatokat.

Vagy pl. műtötték a bölcsességfogamat már lassan egy éve és azóta zsibbad a nyelvem. És lehet hogy nem is fog soha elmúlni :(. Nemrég olvastam hogy a műtét megoldható olyan műszerekkel is ami kizárja az idegsérülés lehetőségét. És lehet hogy ezért fizetni kell de kb. annyiba kerül mint amennyit eddig a gyógyszerre költöttem a zsibbadás miatt. Szóval most már bánom hogy a műtét előtt nem tettem fel ezzel kapcsolatban kérdést mások tapasztalatairól mert így elkerültettem volna a szenvedést. Tehát összefoglalva mások tapasztalataira kíváncsiak a kérdezők. Bocsi hogy kicsit hosszú lett.

2012. febr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem azert mert epp otthon jut eszebe es egyszerubb a gep elott ulve megkerdezni mint elmenni az orvoshoz vagy a gyogyszertarba. bar en gyogyszer kerdesekben tuti nem hagyatkoznek az itteniekre, hanem elmennek dokihoz.

de velem is volt mar hogy bizonyos betegseg utan erdeklodtem hogy kinel milyen tuneteket produkalt es hogy enyhitette azokat.voltam orvosnal is de sokszor hall uj dolgokat is az ember

2012. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, eszembe jutott még valami. Olyan városban lakom ahol orvosi egyetem van. Így nagyon gyakran előfordul, hogy tanulók vannak az orvos mellett. És ezért személyesebb dolgokat ha nem nagyon fontos csak kíváncsi lennék valamire inkább nem kérdezem meg mert zavar hogy 10 ember hallja amit mondok.
2012. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm szépen a válaszokat! Igen, így tökéletesen (meg)érthető, amit írtok és nekem, mint fiatal szakembernek, kevésbé elkeserítő - tulajdonképpen meg voltam róla győződve, hogy az orvos/gyógyszerész tanácsa helyett kérnek véleményeket a kérdezők :) Persze, egyetértek az általatok leírtakkal és azzal is, hogy néha laikusnak is lehet olyan jó ötlete, ami mondjuk az orvosnak épp nem jutna eszébe. Az orvostovábbképzéssel kapcsolatban meg - magam ellen beszélek - de jogod van megkérni a kezelőorvosodat, hogy amíg személyes dolgokat kérdezel tőle, küldje ki a medikusokat a vizsgálóból.
2012. febr. 7. 11:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Én inkább azért mert nem valami jók a tapasztalataim az orvosokkal kapcsolatban. Sokszor előfordul, hogy ha kérdezek valamit, akkor türelmetlenül vagy orvosi szakszavakkal válaszolnak, amiket nem értek. Sajnos az egészségügy ma úgy néz ki, hogy nem a betegekért van és az orvosok sok esetben zaklatásnak, időrablásnak veszik az érdeklődést (tisztelet a kivételnek). Azt is sokszor észrevettem, hogy az orvosok mindig egy adott betegséget kezelnek, de az összefüggésekre már nem fordítanak kellő figyelmet, holott egy problémának sok más dologra lehet kihatása. Ezt nem tudom, hogy hozzáállás vagy időhiány/pénzhiány kérdése.
2012. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Újra első és harmadik vagyok. Igen tudom hogy jogom van kérni az orvost hogy küldje ki a medikusokat viszont akkor rosszul érezném magam mert olyan mintha "játszanám az eszem" vagy "hisztiznék" vagy nem tudom hogy fejezzem ki magam, de biztos érted. Úgyhogy előfordult már hogy inkább itthonról felhívtam az orvost és azt mondtam hogy elfelejtettem megkérdezni valamit. (persze lehet hogy ez sem a legjobb megoldás :) ). És egyet értek az utolsó válaszolóval hogy nem nézik az összefüggéseket. Van pl. egy autoimmun betegségem ezért ha bármi bajom van mindig ezzel kezdem hogy ezt megemlítem és általában kapásból az a válasz hogy "nem annak nincs köze hozzá" aztán meg előfordult már hogy mégis volt. És abban is igaza van az utolsó válaszolónak hogy olyan is előfordul hogy nincs idejük válaszolni, és türelmetlenek. Pl. volt olyan hogy az orvos elmondta a mondandóját és levegővétel nélkül hozzátette hogy viszont látásra. Na akkor tényleg azt éreztem hogy itt nekem nem lehet kérdezni (pedig lett volna mit). De hozzáteszem általában nekem türelmesen válaszolnak és tudom hogy rengeteg beteget látnak egy rendelés alatt.

Jó látni hogy téged mint fiatal szakembert ez is érdekel. És ha javasolhatom esetleg kérdezd majd meg a betegeket hogy van e valamilyen kérdésük. Biztos nyerő leszel náluk :)

2012. febr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!