Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fáj a vérvétel? és...

Mennyire fáj a vérvétel? és kb. mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok.. sovány. :( és a mamám elakar vinni egy vérvételre . de már kb fél éve ezzel nyaggat... de én nem merek mert mégcsak akkor vettek amikor kisbaba voltam, és hát arra nem emlékszek hogy milyen.... Segítsetek lécci!!
2012. jan. 22. 14:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

hát csak soványság.. mert táncolok és imádok mozogni.. :D :D

Mindenem a mozgás nincs olyan nap h ne táncoljak vagy valami.. ugyh lehet h azért is !!! nem?

2012. jan. 25. 20:25
 12/24 anonim ***** válasza:
szívből ajánlom a vitaking multivitamin csomagjait./nem ott dolgozom,és jutalékom sincs,de magamról tudom,milyen jól ellátja a szervezetet mindennel ami a mai gyömölcsökbe,zöldségekbe már sajna nem található meg.kiegészítőnek szedj 1500mg-os C-t még.a pezsgőtabletták, meg ilyen patika készítmények csak azért vannak,hogy lehúzzanak.egy hangyának elegendő vitamint tartalmaznak....nem viccelek.Sz.Albert napi közel 10 ezer mg C vitamint fogyasztott....én 4-8 ezer mg-ot.csak mondom....
2012. jan. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
kérdező, előbb nézz utána a napi szükséges értékeknek. az utolsó által írt irreális. ne haragudj utolsó, de így van. vízben oldódó vitamin. ennyi idő alatt ennyi nem szívódik fel. ergo kipisiled...
2012. jan. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
ha egy részt kipisilsz,akkor nemfox vese, húgycső....stb rákot kapni.majd a sok gyógyszer meg hálapénz kevesebbe fog kerülni mi? javaslom,hogy járjál utánna te a dolgoknak.üdv.
2012. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
ja,és a hatóságilag kötelező,ám de értelmetlen vicc mennyiséget felejtsd el.aki komolyabban tanulta ezt,tf et végző,sportóló,és még egyes orvos barátaim is mind 3-10 ezer mg között fogyasztanak minimum.a nóbel díjjas emberkék is 10 ezer mg körüli mennyiséget fogyasztanak,fogyasztottak.a legtöbb ember pedig legfeljebb napi 1000 mg ot fogyaszt,meg is látszik a kb 60 éves kor körül bekövetkezett halálukon.ez mind tápanyaghiány,vitaminhiány.
2012. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
olvasd el, h mit írnak az orvosi szakkönyvek, az orvosi egyetem tankönyvei a napi ajánlott beviteli mennyiségről... én megtettem. "A napi szükséglet minimuma 45–80 mg/nap körül van.[3] Ajánlott mennyisége hivatalosan 60–90 mg, de erről viták a mai napig folynak. Több orvos szerint is érdemes túllépni az ajánlott bevitelt, akár 750 mg-ig, azonban efölött megnő a vesekő vagy a magas húgysavszint kialakulásának kockázata"
2012. jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
az idézet a wikipediáról származik. alatta olvasható még arról, h a napi 750mg körüli mennyiség a betegségek utáni gyorsabb felépülésben segít.
2012. jan. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
jól van,reméljük,hogy így is hosszú életű leszel,ha csecsemő adag vitamint fogyasztassz.szívből kívánom!azért a c vitamin feltalálójának én jobban hiszek,mint a legtöbb orvosnak, akik minden apróságra vegyszert írnak fel.....amitől persze még betegebb lesz az ember.a gyógyszergyáraknak vajon érdeke e ,hogy több vitamint szedjél,és hamar meggyógyuljál?
2012. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
annyit még,hogy 1 szál cigi 500 mg C-t von el a szervezettől........
2012. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Megadózis pártiak vs. ellenpártiak vitához szeretnék hozzászólni-



Az ember mindig is éhezett. Most van csak jó világ, most talán kisebb hányad éhezik. De mi, akik egyáltalán nem éhezünk mennyiségileg, mi éhezünk minőségileg.

Pont, hogy a minőségi éhezésünket csökkentsük, azért kell odafigyelnünk az egészségünkre. Tudatosan kell több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztanunk, amiket jó helyen vásároltunk, nem egy multiban. Szezonnak megfelelőt kell ennünk. Néha-néha egy-egy vitaminkúra se árt multivitamin-tablettával.


Na de nem őrült mennyiségben! Semmiből se jó a túl sok, és árt is! Mindig a mértéket kell szem előtt tartanunk.

Azért is kezdtem úgy e kommentemet, ahogy, mert egyszerűen a gondolattól is lelkiismeret-furdalásom van, hogy teletömném magam vitaminnal, és ha mégse aggódnék, hogy jaj hiánybetegségem lesz! Ráadásul hívő vagyok - próbálok meg lenni - és vallási alapon se tartom helyénvalónak a túlzásba vitt "egészséges életmódot".


Az orvostudomány és a gyógyszerészet egymással szövetkezve őrült sokat hazudik, ez tény. Lényeg, hogy teletömhessenek gyógyszerrel. Most nem az egyéni orvosokról beszélek, nem őket szidom, mivel ők is valahogyan félre vannak vezetve.

Nálam ott veszti el az orvostudomány a hitelességét, hogy nem dolgozik össze a természetgyógyászattal, egyre kevésbé ajánlja az egyébként évezredek óta bevált népi és természetes gyógymódokat. A gyógyszereik pedig általában csak egy ponton szólnak bele a szervezet működésébe, nem az egész szervezetre hatnak. Rendszerint erélyesek, és nem a szervezet természetes öngyógyítását segítik. És legalább annyit roncsolnak a másik oldalon, mint amennyit segítenek az egyiken.

DE!!!!! Azért nem mondanám, hogy az egész gyógyszeripar csak hazudik, minden gyógyszer felesleges, mindenben hazudnak, nem akarják, hogy egészségesek legyünk, sőt ellenünk dolgoznak. Igen, nagyon efelé tartanak, de még nem tartanak itt.

Van életmentő gyógyszer is, pl. asztmásokat, autoimmun betegeket, magasvérnyomásosokat stb. nem tudnál megadózisú vitaminnal életben tartani. Nekik kell a gyógyszer. (Mondjuk az ő esetükben is hiányolom a természetes praktikák együttalkalmazását)


Tehát szerintem valahol az arany középút a nyerő. Mindegyik fél hazudik (is), és igenis azt mondom, bármelyik oldalra állj is, az veszélyeket hordoz magában. Középen, meggondolva.


Szent-Györgyi Albert éppenhogy csak ki tudta vonni a C-vitamint és felírni a képletét. De az ő kutatásai nem voltak elegendőek, ő még nem ismerhette annyira a vitamint, amit máig se ismerünk eléggé! Ha annyit vett be, amennyit állítanak sokan, az igenis túl sok és veszélyes. Ismétlem: ő még nem ismerhette eléggé a vegyület hatásait. Pont őt követitek?



Egyébként amit magamon észre vettem: a placebohatás a legfontosabb. Hinni kell abban, amit csinálsz, és abban, hogy már az is segít. Fel kell fogni: igenis teszel valamit az egészségedért. És akkor már heti kétszeri mozgás, és napi csupán kétszeri zöldségezés avagy gyümölcsözés is javulást fog hozni. Emellett meg megfelelő stresszkezelés (séta egy parkban, több séta beiktatása reggel vagy hazafelé, megfelelő mennyiségű (elegendő de magadhoz képest nem túl sok!!) társas program, szaunázás, stb...), hozzáállás a dolgokhoz csodákat tud művelni.



Szóval csak óvatosan, mert a túlzásba vitt vitaminbevitel vagy rostbevitel vagy bármi árthat, mint pl. a túl sok sport is!

2012. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!