Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvételnél nehezen találják...

Vérvételnél nehezen találják a vénám. Mivel tehetném jobban láthatóvá?

Figyelt kérdés

Nem akarom a szokásos szenvedést átélni. Szörnyen fáj, amikor mellészúrnak, ráadásul a nővérke is kikészül miattam.


Mivel segíthetném a nővérke munkáját? El tudom érni valahogy hogy jobban láthatóak legyenek a vénáim?


Nem vagyok túlsúlyos, csak nagyon vékony vénáim vannak, ráadásul olyan buta gördülő vénák, amik "elugranak" a tű elől.


Már lassan ott tartok hogy én szégyellem magam ha nem tudnak megszúrni.


2011. dec. 26. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
akkor miért nem más helyröl vesznek vért?
2011. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Könyökhajlatban vannak a nehezen tapintható, elugrálós vékony vénáim. Kézfejemen meg egyből szétmegy a véna ha megszúrják.
2011. dec. 26. 11:53
 3/10 A kérdező kommentje:
Más hely nem jött még szóba idáig.
2011. dec. 26. 11:53
 4/10 anonim ***** válasza:
A nagyinknál a csukló és a könyök közt áll ki egy ér és szokta mondani a nővérnek, hogy előbb ott próbálja először, mert onnan mindig sikerül.
2011. dec. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na én is pont így vagyok ezzel mint a kérdező, én is várom a válaszokat :D Mikor kitapintja megvan...mikor beszúrja már nincs ott.....borzalom tud lenni.
2011. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétel előtt sok vizet kell inni. Az segít.
2011. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen, a sok folyadék előtte sokat segít. előtte fél órával 3-5dl valamit igyál meg, akkor telítődnek a vénák. (egy szintén vért vevő nővérke)
2011. dec. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A vízivást már próbáltam. Egyszer annyira felhígult a vérem hogy értékelhetetlen lett az eredmény.


Szerintem néha már olyan stresszes vagyok amiatt hogy esetleg nem sikerül a szúrás, hogy pont emiatt "ugrik el" a vénám. Lehet ez?

2011. dec. 26. 13:31
 9/10 anonim válasza:
Igen, a stressztől jobban összeugrik. Én a lépcsőzést hallottam hogy kicsit felpezsdüljön a vérkeringés.
2012. jan. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem szoktak olyan gumi micsodával elszorítani

felül

2014. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!