Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradáskor miért kérdezik meg...

Véradáskor miért kérdezik meg hogy mikor adtam utoljára vért?

Figyelt kérdés
Hisz úgy gondolom, benne van nekik minden a számítógépben "rólam" . Miért csak kéthavonta lehet adni vért? Ha hazudok az adminisztrációt végzőnek, hogy 2 hónapja adtam, holott mondjuk csak 2 hete, akkor mi van? Nekem sok ez a két hónap, én szeretnék többször adni.
2011. szept. 22. 20:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

A komment megírásának időpontja: ma 20:17


Szerintem ezt az orvosok jobban tudják. Valószínűleg nem véletlenül van így kitalálva.

2011. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
akkor én csak azért is 4x fogok adni:)
2011. szept. 22. 20:24
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
Az aids csak példa volt, de örülök, hogy megértetted a lényeget...
2011. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
persze az orvosok mindent jobban tudnak! A tanulmányaik segítség lehet egy fejletlen országban, de ahol a média generálja a bajainkat, ott nem.
2011. szept. 22. 20:25
 15/20 A kérdező kommentje:
Értem én a lényeget. Nem az a baj:) Csak azt halljuk hogy nicns elég véééér, nincsenek véradók elegen. Már az is baj, ha az ember adna??
2011. szept. 22. 20:26
 16/20 anonim válasza:
76%
Ha annyira okos vagy, hogy mindenkinél jobban tudsz mindent, akkor miért kérdezel???
2011. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

látom elírtam, szóval a pasik 5× adhatnak vért


amúgy meg ha olyan okos vagy, akkor veszélyeztesd az egészségedet nyugodtan, de másokét ne - nem véletlen vannak ilyen szigorú szabályai a véradásnak

2011. szept. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 sine.lacrimna ***** válasza:
100%

A te egészségedet óvják azzal hogy maximálják az 1 évre eső véradások számát.

Jól írták az elején hogy a csontvelődnek ennyi idő szükséges ahhoz hogy újratermelje a levett mennyiséget.


Leegyszerűsítve:ha nem jó a véred összetétele akkor nem tudja a tápanyagot és az oxigént a szerveidhez szállítani.Így azok károsodhatnak.


Nem

2011. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha ennyire segíteni szeretnél akkor adj vérplazmát. Gyakrabban mehetsz, mint vért adni, és több költségtérítés is jár rá.


Mellette véradás is lehetséges.

A szabály:

Véradás előtt két héttig és utána egy hónapig ne adj plazmát.

A többit ott úgyis elmondják.


Debrecenben van egy központjuk, és Budapesten azt hiszem három. Keress rá a neten.


Ha a Nyugati határnál élsz, akkor Ausztriába is mehetsz.

2011. szept. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszönöm 11:27-es, erről nem is tudtam:) Sztem meglesz:)
2011. szept. 25. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!