Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradáskor miért kérdezik meg...

Véradáskor miért kérdezik meg hogy mikor adtam utoljára vért?

Figyelt kérdés
Hisz úgy gondolom, benne van nekik minden a számítógépben "rólam" . Miért csak kéthavonta lehet adni vért? Ha hazudok az adminisztrációt végzőnek, hogy 2 hónapja adtam, holott mondjuk csak 2 hete, akkor mi van? Nekem sok ez a két hónap, én szeretnék többször adni.
2011. szept. 22. 20:10
1 2
 1/20 anonim válasza:
77%
mert megvan, hogy milyen időközönként lehet vért adni
2011. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom..
2011. szept. 22. 20:13
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
mert ha pl. valaki elmebeteg és öngyilkos akar lenni, ne vetesse le az összes vérét egy hét alatt :) na mondjuk elég szemléletes példa, igazából azért, mert ilyenkor egy komoly mennyiséget levesznek, annak pótlódnia kell. nem vagyok jártas az egészségügyben, lehet hülyeséget mondok azzal, hogy 2hónap kell a pótlásnak.
2011. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert csak bizonyos időközönként lehet ennek persze oka is van mivel a szervezetben kell az idő mire az adott vérmennyiség újratermelődik szóval. Meg másrészt ennek utána tudnának nézni ha nagyon akarnak de lusták rá. Én úgy tudom hogy fél évente lehet vért adni.
2011. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
2 hónap kell, de nem hiszem, hogy 4 dl vért 2 hónap alatt pótol a szervezet:) jó, az öngyilkoshajlamos hasonlatodra, nem arra gondoltam, hogy ez lenne a cél:D Hanem szerintem elég ha 3hetente mehet az embert vért adni, minek kell ehhez várnia 8 hetet?
2011. szept. 22. 20:17
 6/20 A kérdező kommentje:

Hát, én két hónap után most adtam másodszorra:)

A félév az nemigaz. 2 hónap

2011. szept. 22. 20:18
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert meghatározott időnként lehet csak vért adni. Ha ezen az időszakon belül mész újra és kitöltöd a papíron, akkor ugyanúgy, mint aki bevallja, hogy aids-es vagy egyéb betegsége van, önmagad, önként kizárod a véradásból. Nem adsz fölös munkát a dolgozóknak azzal, hogy még visszakeressék, hogy mikor adtál utoljára vért (mert ugye ez 1-2 embernél nem idő, de ha 40-en állnak sorba...)
2011. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

56 naponta lehet vért adni

évente 3 (nő) vagy 4 (férfi) alkalommal

és azért kérdezik meg, mert nem minden véradásod van a rendszerükben csak a magyarországiak

2011. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát, azért elég távol áll egymástól az időn belüli véradás és az aids:D Ezért nem hiszem hogy kizárnak, max ha lebukok, mondhatok annyit hogy én két hónapra emlékszem, hogy akkor adtam utoljára vért. hogy repül az idő.. :)
2011. szept. 22. 20:21
 10/20 A kérdező kommentje:
56 az kerekítve 2 hónap
2011. szept. 22. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!