Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van hozzá jogom, ugye?

Van hozzá jogom, ugye?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok 8. osztályos.Nagyon nem szeretnék részt venni az ideji orvosi vizsgálaton,mert mindig tömegesen hívnak be minket és hiába kérem,hogy ne mondja ki a súlyom hangosan,kimondja.Eleve nem szeretném levenni a pólóm előtte sem,osztálytársam előtt sem.Nekem ez nagyon kínos.Ez nem egy alapvető emberi jog jogy nem veszem le parancsra a pólóm és nem kell mérlegre állnom?13/F
2011. szept. 7. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Az évenkénti iskolaorvosi vizsgálat kötelező, nincs olyan, hogy nem veszel részt rajta.
2011. szept. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát én nem fogok.Nem adhatnak semmit azért mert nem vetkőzöm le.Szerintem
2011. szept. 7. 17:28
 3/9 anonim ***** válasza:

minekünk általános iskála kellett, nem volt gáz, igaz nem volt senkinek sem baja a sújával és azzal sem hogy le-e akarja venni a pólót..

középiskolába tavaly voltunk, évvégén, akkor 31-en(félévente megyünk azthiszem), volt a csoportba kövérebb, soványabb nincs ott kibeszélés meg semmi(mindenki fiu), pedig volt olyan is akinek nem sokkal 130 fölött állt meg a mutató, de mit kell kibeszélni...

iskolába nem ez megy ott b*sztatjuk egymást(nem sújon) de természetes

2011. szept. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi a baj a póló levétellel? Fiú vagy, nem hinném hogy bármi gondot okozhatna. A súlykérdéshez meg: 1. Senkinek semmi köze hozzá, hogy hány kiló vagy, nyilván ő se tökéletes. Na és? 2. Ha annyira zavar a súlyod, változtass rajta.
2011. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
jah 2. vagyok ha általánosba ilyen vagy meg se próbálj középsuliba menni mert te leszel az osztály(sajnálom kiirni de nyápic gyereke)
2011. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem arra tettem fel kérdést,hogy változtassak e magamon,de azért köszi
2011. szept. 7. 17:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó, akkor a válasz: Nem tagadhatod meg az orvosi vizsgálatot. Ha pedig bármiféle megjegyzést teszel rá, hogy a pólód nem vennéd le, vagy a súlyod csak rád tartozik, épp az ellenkezőjét fogod elérni: akkor majd gúnyolódnak a társaid.
2011. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal is csak magadra vonod a figyelmet, hogyha az osztálytársaid előtt felhozod ezt a témát. Talán a legcélravezetőbb csöndben túlesni ezen.
2011. szept. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs jogod megtagadni a vizsgálatot, mert az kötelező. Viszont lehetőséged van másik időpontban, egyedül elmenni az iskolaorvoshoz/védőnőhöz.

Persze ez olyankor szokott működni, amikor nagyon beteg vagy és nem mész suliba a betegség miatt, avagy igazoltan hiányzol.


Tehát vagy betegséget szimulálsz, kiíratod magad és aztán máskor mész el egyedül a kötelező vizsgálatra.

Vagy szembenézel ezzel a kis kellemetlenséggel, úgy, ahogy az életben sokkal cikibb és kellemetlenebb dolgokkal is szembe fogsz nézni, mert nem lesz más választásod.

2011. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!