Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ilyen bunkó a stílusa...

Miért ilyen bunkó a stílusa egy csomó orvosnak?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek....


Olyanokra értem aki nem képes bejönni időbe a a rendelés megkezdéséhez, és akkor még nyavajog hogy túlóráznia kell mert annyi a páciens, pedig ha bejönne időbe, nem fél vagy 1 órával később akkor el tudna végezni.

Azért hihetetlen hogy csomó orvos az órát sem ismeri....


Múltkor fül-orr gégészeten voltam csak déltől 2 óráig volt rendelés, erre az orvos beállít negyed 2-kor......

Van olyan orvos aki persze akkor ismeri az órát amikor a munkát be kéne fejezni és képes a többi várakozót elküldeni haza.


Egy vizsgálaton voltam nemrég, elküldtek kardiológiára, el is mentem, viszont az ott lévő nő olyan szinten bunkó volt hogy szóhoz sem tudtam jutni. Látványosan fintorgott, még azt is hallottam amikor a terem másik végébe az asszisztensének mondja h , idézem : " már megint egy , aki húzza az időmet..."


Szóhoz sem jutottam. Most én nekem kell bocsánatot kérni hogy neki meg is kell dolgoznia a fizetéséért? Azt hiszi hogy az orvosi diplomájával lenézheti a pácienst és bejöhet 1 órával később?



Ti mit gondoltok? Ti is voltatok már így?



26/N


2011. jún. 24. 19:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
rossz fizetés, rossz szakmaválasztás nemtörödömség lehet az oka. A pénz kell nekik de utálják a munkájukat. Keress másik helyet, mást ugyse tudsz tenni, ez a magyar egézségügy, ide süllyedünk, pont azért mert nem becsülik a dolgozókat meg
2011. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon-nagyon kevés rendes orvos van! Tisztelet a kivételnek, de sajnso ez az igazság. Ismerek olyat, aki lelkiismeretes, de annó 4 orvos diagnosztizált félre, mire a saját szüleim (!!!!), akik nem orvosok jöttek rá, hogy a felírt gyogyszerekre allergiás lettem.

Ami még durvább, hogy egy ismerősünk kisgyereke szinte a halálán volt és az orvosnak volt pofája a szülők elé állni és azt mondani, hogy addig nem műti meg a kicsit, amíg a szülők nem perkálnak 5 ezer eurót...

Hát köszi szépen...

Persze nem akarok senkit lemondani, ahogy fentebb írta, vannak nagyon lelkiismeretes orvosok is, de sajnos nem ritka a "csak a pénz számít" fajta sem.

2011. jún. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

első: a fizetés nem olyan rossz azért, de könyörgöm. ha már ezt a szakmát választotta (és feltételezem tudta jól mivel jár) akkor nehogy már nekem kelljen ott megalázkodni csak azért mert ő épp rossz passzba van és nincs kedve dolgozni.

Én is ismerek rendes orvost, az egyik ismerősünk, de ő is megmondta hogy hányingere van az ilyen emberektől akik csak ülnek, dirigálnak, nem csinálnak semmit de még elvárják h a páciens jó pofizzon....

2011. jún. 24. 19:46
 4/19 anonim ***** válasza:
ha bunkók veletek kevesebb a munkája és ugyanazt a pénzt kapja. sok helyen így működik ,de pl a körzeti orvsom és a fogorvosom teljesítménybér és beteg alapján kapja a fizetést. ők kedvesek.
2011. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Csakhogy a kórházi dolgozók vagy a gyerekorvos nem így kapja a fizetését.:S

De az órás is...barátnőm bőrgyógyászhoz jár, az oylan hogy bejön 1 órával később, leül egyet kávézik , + mire átöltözik.....és akkor még (nem csak ő de más orvos is aki ilyeneket csinál) nyavajog h mennyi a páciens meg megint túlóráznia kell....

2011. jún. 24. 19:51
 6/19 anonim ***** válasza:
18%

Milyen divat lett manapság az orvosok szidása. Ebben az egész országban ő az egyetlen akinek mosolyogva kell végeznie a (cseppet sem egyszerű) munkáját? Most kezdjek el én is sírni, hogy a zöldséges néni mogorván adta ide a paradicsomot, az autószerelő nem javította meg a kocsit 1 nap alatt, vagy a fodrászom késett 15 percet?

Miért van az, hogy az orvostól mindenki elvárja, hogy felejtsen el embernek lenni? Neki nem lehet rossz napja, nem lehet ügyelet után fáradt, nem készítheti ki a sok panaszkodó beteg? Attól mert vannak ilyen napjai még nem jelenti azt, hogy nem szereti azt, amit csinál, vagy hogy rosszul csinálja. Hagyjátok abba a panaszkodást és kérdezzétek meg magatoktól, hogy ti mennyire vagytok tökéletesek.

Mellesleg hozzátenném, hogy az orvosnak lenni nem azt jelenti, hogy bemész reggel 7re és hazajössz 4kor. Ott ha van valami, akkor azt meg kell oldani, és igen, inkább megvárakoztatja a váróban ülőket, csak hogy megmentse valaki életét. Én álltam már sebész mellett a műtőben: ügyeletben, reggel 7től másnap du 4ig! Hajnalban is kellet mennie a műtőbe 5x (akut eseteknél) és reggeltől estig mindössze egy kávét és egy szendvicset volt ideje enni, ennek ellenére minden műtétet tökéletesen elvégzett, viszont másnap a rendelésen nem jópofizott 2 óra alvás után. Szerintem ez megbocsájtható...

2011. jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Már neharagudj, nem kell mindenkinek megfelelnie, de akkor ne 1 órával később kezdje el a rendelést. És bosszankodik h túlóráznia kell.

Igenis rengeteg a bunkó orvos , aki a pácienst vagy lenézi vagy nagyon arrogáns vele.

Bocs de szerintem abba semmi jóindulat nincs amikor a kardiológián a szemembe fintorgott a nő meg amit mondott....ha ennyire siet akkor válasszon másik munkát.

2011. jún. 24. 20:59
 8/19 A kérdező kommentje:
Komoly probléma ritkán merül fel, de rengetegszer szokott az lenni (a barátnőm mondta) hogy bőrgyógyásznál az idősek vagy 20 percet elbeszélgetnek az orvossal, és nem a betegségről vagy a kezelésről hanem hogy hova jár a kisfia, mik az úgy pletykák stb. Nekem ő mondta, mert hallotta.
2011. jún. 24. 21:01
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Most írtam le, hogy miért kezdi később a rendelést, de persze azokat a részeket, amik nem tetszenek, csak nyugodtan ugord át. A másik dolog: ki van zárva, hogy egy orvos 20 percet beszélgessen a semmiről egy ismeretlen beteggel, mivel neki is van más dolga, tudja hogy várnak rá (egy betegre mindennel együtt jó ha jut 10 perc és ez nem az orvos hibája). Ez a "barátnőm anyjának a testvérének a kutyája" hallotta szöveg kicsit gyenge érv ahhoz, hogy tényként dobálózz vele.
2011. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
elolvastam de én a bőrgyógyászról meg a gyerekorvosról beszélek.
2011. jún. 24. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!