Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A pénzt az orvosnak műtét...

A pénzt az orvosnak műtét előtt vagy után kell odadni?

Figyelt kérdés
és egy epekő műtétre mennyit kell adni? a 10e. az kevés? (Mert máshol azt olvastam h 20-30e. adnak)
2011. júl. 11. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Mi fizetjük a TB-t...

Le kellene szoktatni az embereket a hálapénzről...

2011. júl. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valamikor műtét után adták azért, hogy megköszönték vele a doki és a személyzet oda-adó munkáját.

Állítólag ma már azért szokták adni, hogy azzal jelezzék a dokinak: elvárjuk a megkülönböztetett figyelmet és egyéb "nem mindenkinek kijáró" mellékes segítséget stb.

Ha pedig elvárunk valamit, azt ma már előre szokták "elvárni", különben ha nincs lóvé, nincs külön szolgáltatás. (Én szerencsére nem tudom, csak ilyet hallottam)

2011. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, le kellene, de ha nem adsz akkor sz@rik mindenki a fejedre. De túlzásba sem szabad vinni.

Bár csak rossz tapasztalataim vannak.

2011. júl. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Édesanyámat 2 hete műtötték epekővel,és ő a műtős főorvosnak adott(30E-t),és az altató orvosnak is adott(20E forintot,természetesen a műtét előtt adta oda.
2011. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát a műtős nem főorvos,hanem csak sebész orvos lesz akkor ennyi is elég?
2011. júl. 11. 18:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ,ki,mennyit engedhet meg magának,10-20E forintot adsz neki,az bőven elegendő,nem kell túlzásokba sem esni...
2011. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell adni. A TB járulékodból kapja a fizetését. Nem túl sokat, de ki kap sokat? De ha mindenki ad, úgysem kapsz megkülönböztetett ellátást...

Kerüld el messziről azt a doktort, aki előre pénzt fogad el, pláne kér. Az utóbbit fel is jelentheted a kórházigazgatónál még akkor is, ha nincs tanúd. Ha a sokadik beteg megy ugyanazzal a panasszal, azért az nem marad hatástalan.

2011. júl. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia!


Anyukámnak most műtötték a nyakát, egy nagy ciszta volt rajta. Ő 10.000Ft-ot adott a sebésznek, műtét előtt. Nálunk rá se néznek a betegre, ha nem ad pénzt. Sajnos. De mondta a doki, hogy oda fog ügyelni, nem is volt gond szerencsére.

2011. júl. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezért tartunk itt, mert az ilyen sok buznyákgecc kommunista még fizet a dokiknak. Akinek meg nincs, arra szarnak rá
2011. júl. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!