Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki annyira vérzékeny,...

Ha valaki annyira vérzékeny, hogy egy kis sebét is el kell látnia orvosnak, mert különben elvérezne, akkor mi lesz vele, ha először megjön neki a havi vérzése?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 00:35
 1/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, nőknél elben nem igazán fordul elő vérérzékenység.
2011. júl. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jaja én is úgy tudom
2011. júl. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Te hemofíliás nő vagy? Mert az ritka, mint a fehér holló. A nők inkább tünetmentes hordozók, mivel 2X kromoszómájuk van, és így az apától örökölt X kompenzálja az anyától örökölt hibás X-et. Férfiaknál meg ugye YX, vagyis nincs, ami kompenzáljon.

A vérzékeny nőknél tudtommal erősebb a menstruáció, de ez állítólag fogamzásgátló szedésével mérsékelhető.

A lényeg, hogy nem hal bele a menstruációba.

2011. júl. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pasi vagyok, csak kíváncsi voltam rá :D
2011. júl. 27. 01:16
 5/6 anonim ***** válasza:
A vérzékenységnek az a durva formája csakis férfiaknál létezik, nekik meg ugye ilyen gondjuk nincs. :D A nők pedig hordozók, de az nem befolyásol elviileg semmit ilyen téren.
2011. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogynem, van ilyen, az orvosi krónikák két hemofíliás nőt is feljegyeztek az A és a B hemofília köréből. Emellett van a C típusú hemofília, és még más típusú vérzékenységek, amik mindkét nemet egyformán érintik. Akár fogyókúra is okozhatja, vagy rosszul beállított gyógyszerek.


Nos, a havi vérzéstől nem lesz bajuk, a menstruációs vér az más; a betegségük annyira érinti, hogy a vérzésük bővebb lesz, de semmi komoly.

2011. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!