Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az abortusz az egy műtét?...

Az abortusz az egy műtét? Utána meg látszik?

Figyelt kérdés
Csak érdekel, hogy micsoda is ez pontosan, de szeretnék normális válaszokat kapni. köszönöm
2011. máj. 15. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Műtétnek hívják, de igazából a legjobb szó rá a kaparás, bár szerintem ez a legcsúnyább szó is rá.

Arról van szó, hogy a hüvelynyílásodnál jól kitágítanak gyógyszeresen, felültetnek a nőgyógyászati ágyra, elaltatnak és kiveszik belőled a babát, pontosan nem tudom hogyan és mivel (nekem nem volt szerencsére soha) de úgy hallottam, hogy szét törik az embriót és kihúzzák vákummal.

Nem látszik, ugyanis nincsen heg, egy ideig vérezni fog az illető és biztosan nem kellemes, de senki nem fogja kívülről észre venni.

2011. máj. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű ember számára nem látszik. Az orvos láthatja a nyomát a méhszájadon. Ettől függetlenül bármilyen más nőgyógyászati, szülészeti esemény történik az emberrel, mindig el kell mondani, h volt abortusz.

Az abortusz egy műtét. Kb 10 percre elaltatják a pacienst és a kb ujjnyi nagyságra feltágított méhszájon keresztül kiürítik a méh tartalmát.

2011. máj. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hány éves vagy?

Az abortusz (más néven terhességmegszakítás) a hüvelyen keresztül végzik, tehát külső nyom nem marad utána, csak lelki. A hüvelyen keresztül felnyúlnak a méhbe egy műszerrel, orvosi eszközzel, és ennek segítségével kiürítik a méh tartalmát, vagyis a leendő kisbabát. Természetesen ehhez tágítani kell a méhszájat, különben nem tudják az eszközt bejuttatni a méhbe.

2011. máj. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Sok abortusznál asszisztáltam, le tudnám írni mi történik, de nem akartam belemenni a részletekbe.
2011. máj. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nem látszik semmi, nem a hason keresztül, hanem hüvelyen keresztül végzik.
2011. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!