Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fáj a fenékbe adott...

Mennyire fáj a fenékbe adott injekció?

Figyelt kérdés
Két nap múlva fogok kapni tetanusz injekciót és az orvos azt mondta, hogy a fenekembe kell adni, de oda még nem kaptam soha? Az mennyivel fájdalmasabb mint vállba kapni?
2007. jún. 12. 15:48
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
én most kaptam a szurit a fenekembe nagyon jó volt:) nem fájt be nyomta 2mp kíhúzta!
2008. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
lehet hogy már túl vagy rajt de én is nem rég kaptam injekciót a fenekembe és nem is fáj annyira mikor belém szúrta a tűt csak akkor mikor aszt az oldatot nyomta kicsit csipet de nem ojan fájdalmas
2009. febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam már a fenekembe injekciót,én egy kicsit rádőltem a vizsgálóágyra így nem éreztem semmit,egyáltalán nem fájt.
2009. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy tudom,hogy a tetanuszt mindig fenékbe adják.
2009. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 GiliMumus ***** válasza:
100%
A Penicillin injekció jobban fáj, mint ha tetanuszoltást kap az ember, mert itt gyógyszer poralakban van, ez úgy-ahogy feloldódik az ampullában lévő folyadékban.Az ampulla 5-ml-es, ha jól tudom. És vastagabb tűvel adják be. Az olajos injekció is feszítő érzést vált ki a popsiban.
2011. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kedden adták be az injekciót , fenékbe, ami nem igen fájt, talán csípet, de ennyi kellemetlenség volt. A nővérke kihasználta az elterelést, gyorsan benyomta, én csak akkor eszméltem fel, amikor már bennem volt a tű.

Aznap enyhe feszülést éreztem, másnapra már enyhén húztam a lábamat, nagyon kellemetlen volt, két lábra sántítottam. ( Egyik lábammal a sebbel, ami miatt a tetanuszt kaptam, a másik lábam meg a tetanusz oltás helye).

Végül a sebes lábam jobban lett, bár a másik oldalon még szombaton is olyan rosszul lét fogott el, pedig csak hozzá értem az oltás helyéhez, hogy alig bírtam haza menni a boltból.

Mondanom sem kell, hogy az oltás óta borogattam, de nem igen használt. Jelenleg is érzékeny az oltás helye, a lábam még mindig feszül tompán, néha a medencémnél fájdalmat érzek. Néha az csuklóimnál, vállaimnál, térdemnél, medencémnél bár nem egyszerre, de enyhe nyomást érzek, ami nagyon sokszor indokolatlan.

Ha az oldalamon feküdtem eddig, reggel úgy keltem, mintha valaki jól hátba rúgott volna, utána pár óra múlva elmúlt és maradt az enyhe feszülés.

Az oltás oldalán lévő lábamon hosszabb távon nem tudok folyamatosan ráállni, így a sebes lábamat kell terhelni, ami szerencsére már alig látszik, bár nagy valószínűséggel bár a seb nem mély, de nagy valószínűséggel valami ideget vagy szalagot vagy valamit megpiszkálhatott az a fránya rozsdás szög.:S Na mindegy, majd meggyógyulok.

2014. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a fájdalomküszöbe.

Nekem sosem fáj, édesanyám retteg tőle, egy másodpercig "jaj", denakkor sem a tű miatt, aztán minden jó.

máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!