Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fáj a fenékbe adott...

Mennyire fáj a fenékbe adott injekció?

Figyelt kérdés
Két nap múlva fogok kapni tetanusz injekciót és az orvos azt mondta, hogy a fenekembe kell adni, de oda még nem kaptam soha? Az mennyivel fájdalmasabb mint vállba kapni?
2007. jún. 12. 15:48
1 2
 1/17 anonim válasza:
93%

Igazából nem is a fenékbe adják, hanem egy kicsit feljebb, csípőtájékra. Szerintem nem fáj különösebben. Ha nem vagy csontsovány, akkor meg pláne nem.

Szóval ne aggódj! Cseppet sem rosszabb, mint bárhol máshol egy szuri.

Egyébként én tetanuszt a vállamba kaptam, igaz hogy évekkel ezelőtt.

2007. jún. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Hát nem irigyellek. Lehet, hogy már megkaptad és akkor tudod milyen, de ha nem azért leírom az én "élményem". Nemrég kaptam én is Tetanuszt és nekem eléggé fájt; a szúrás maga nem is annyira, de amikor a doki benyomta az anyagot az piszokul csípett, de otthon jegeltem és már nem fáj. Ne izgulj jobb túlleni rajta.
2007. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%

NEM fog fájni ! Csupán 1 ml az egész és mire észbekapsz már ki is húzták a tűt. Tényleg a popsi legfelső negyedébe adják. Ha hason fekve kéred akkor lazul el legjobban a feneked. Másnap esetleg lehet tompa fájdalom, az természetes, akkor borogatni kell.

Bátorság, majd írjál, hogy milyen volt....

2007. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
attól is függ, hogy ki mennyire gyakorlott az inekció adásban. Nekem nagyon jól adták be, szinte meg se éreztem.
2007. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg,hogy hason fekve kérd!Vagy ha állva adják be,akkor azt az oldaladat lazítsd el,amelyikbe kapod. Amúgy a tetanuszt szinte mindig fenékbe adják (én mindig oda kaptam).
2007. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
95%
ma kaptam tetanuszt sírtam mint a fos melémszurt vagy hatot a fenekmbe miert kellet hat?
2007. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
90%
Nekem akkor nem fáj a fenékbe adott injekcio ha egy csinos fiatal Doktornő adja.
2008. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
37%
Orvos vagyok és már nagyon sok injekciót adtam be.felnőtteket gyógyítok igazán,de gyermekekkel is foglalkozok.a gyerekeknél nem sokszor fordul elő hogy a fenékbe kell kapnia a szurit.a gyerekek igen sokszor sírnak az ilyen szuriknál és mondogatják hogy nagyon nagyon fájj. a 18 éven felüli embereknek már nem igazán fájj de azért némelyik sírdogálni kezd.általában az orvosok megkérdezik hogy fekve vagy állva kérik pl én csak a felnőtteknél kérdezem meg mert ha állva kérik nem lazul el a test és ezért egy kicsit fájj akik soványak azoknak kicsit jobban fájj a szuri. a felnőtteknek már nem fájj és igen ritka ha 1 20 éven felüli még sír nála és egyépként se a fenékbe adják hanem a derék tájára
2008. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Nekem a fenekembe kaptam egy hónapja a világon 3 centis tűvel adják én 5 centissel kaptam. Valami béna orvos volt mert ugy fájt hogy csak na.
2008. júl. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Én nemrég kaptam tetanuszt fenékbe. Álló helyzetben adták be. Hozzáteszem, hogy most először kaptam életemben injekciót és még azt is, hogy vékony alkat vagyok.

Nekem akkor nem igazán fájt, kb este kezdtem le érezni. Fekvésnél kicsit nehéz volt, ha arra az oldalmra fordultam, de azért megoldottam és nem volt olyan vészes, ha már ráfeküdtem, akkor nem volt gondm,inkább csak fordulásnál. Másnap még éreztem, utána már szinte semmi hatása nem volt az injekciónak. Napközben ez sem zavart különösebben, úgyanúgy csináltam mindent.

2008. júl. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!