Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SOS! Nagyon-nagyon fáj az...

SOS! Nagyon-nagyon fáj az aranyerem, lehet ezzel vmilyen ügyeletre menni?! Úgy érzem, hogy nem bírom ki reggelig!

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 00:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Uh, hát azzal én nem mennék nagyon máshova, ha van megszokott proktológusod.

Szoktad kenni? Nekem a hideg kövön való üléstől mindig kijönne, de minden nap kenem Aurobin kenőccsel, így nem tud kijönni.

2011. márc. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nincs orvosom, mert még nem voltam vele, nem volt még ilyen durva! Viszont ma nagyon kijött, és a sírás kerülget, annyira fáj! Vettem du. kenőcsöt, de semmit nem ér. :(
2011. márc. 25. 00:42
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát ezaz, nem akkor kell kenni, mikor fáj, hanem megelőzésképpen.

Nekem 19 évesen jött ki először, de akkor nagyon, ülni alig tudtam. Akkor voltam vele orvosnál, de nem csinált vele semmit, azóta kenem Aurobinnal. A már kint levőt 1-2 hét alatt visszahúzza, és ha mindennap használod, soha nem jön ki. Rá van írva, hogy mindennapi használatra nem ajánlott, de 4 éve használom, semmi bajom tőle.

Más kenőcsöt ne vegyél, semmit nem érnek. Az Aurobin vényköteles, de nekem már sokszor kiadták kis győzködésre (végülis mi rosszat csinálhatnál egy aranyérkenőccsel...).

2011. márc. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
6 éve van aranyerem, és évente max. 2x jött ki, ami fél nap alatt el is múlt,nem is fájt,csak egy borsónagyságú bogyó ott volt és ennyi, ezért nem mentem dokihoz. Viszont ez most egy dió nagyságú...jesszus,nem bírom, komolyan mondom.
2011. márc. 25. 00:54
 5/14 anonim ***** válasza:
Doh, az tényleg nagyon nagy...
2011. márc. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem ennyire nagy nem volt, de nekem nem annyira külső aranyerem volt szerintme, hanem belső...

Néha annyira kijön, hogy kibírhatatlanul fáj, rendesek elszédülök a fájdalomtól és szó szerint cseppekben folyik rólam a víz. Szerencsére ilyen csak 2-3 alkalommal fordult elő életemben. Nekem az segített, hogy lefeküdtem az ágyra, háttal. De nem tudom hogy mondjam, úgy képzeld el mintha félúton lennél fekvés és ülés között. Vagy feküdj oldalra, kicsit összegörnyedve, ahogy jobbnak érzed. Volt, hogy 2,5 órát szenvedtem így mire elmúlt a fájdalom.


Ha ritkán jön ki nem fontos orvoshoz menni, de ha ilyen komoly akkor nem ártana.

Máskor szerintem kúpot is vegyél. Én Hemorid vagy Mastu kúpokat szoktam venni, illetve hemorid kenőcsöt. Ha nincs kúp a kenőcsből teszek belülre is. Szerintem tegyél te is, hátha segít ártani biztos nem fog.


Sajnos nem tudom most hová szaladhatnál vele, ügyeleten nem tudom mit csinálnak.

2011. márc. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nincs más lehetőség mint lidokain kenőcs, de csak óvatosan, bekenni, ne menj ügyeletre, nem tudom mit csinálnának vele, de az biztos hogy ülnél két órát egy kemény padon.

Napközben magán-proktológushoz, vagy ha vidéken vagy, sebészhez menj.Addig locsold hideg vízzel, ha van bidé nálatok.És szedni: DETRALEX tabletta, ahogy le van benne írva. Ez nagyon jó! Ki ne hagyd!-jobbulást.

2011. márc. 25. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ügyeletre lehet menni,mert adnak valamilyen fájdalomcsillapítót, de ha jól emlékszem, meleg vízbe is szoktak vele ülni.
2011. márc. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!

Végül felhívtam egy ismerősömet, lelkes rezidens...cikinek éreztem hajnali 2-kor hívni, de végül nem volt gáz. Nagyon rendes volt, hajnali 3-kor hozott gyógyszert, kúpot, kenőcsöt is. Du. pedig megyek dokihoz, most hívott, hogy azt is lebeszélte.

Köszönöm még egyszer a tanácsokat!

2011. márc. 25. 07:37
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Intimtornás könyeb olvastam, hogy jót tesz, ha leveszed róla a belső szerveid súlyát, magyarul úgy helyezkedsz, hogy a feneked magasabban legyen, mint a mellkasod.

Pl lehajolsz, vagy az ágyon térdelsz könyökölve vagy leengedett vállal.

Lehet, hogy ez enyhíti a fájdalmat is, esetleg, én kipróbálnám.

2011. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!