Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Holnap orvosi vizsgálat. Mire...

Holnap orvosi vizsgálat. Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Na szólva holnap orvos vizsgálat lesz a sulinkban.Mire számítsunk?Kettő is lesz :S A mostani az valami előkészítő lesz.Mire számítsunk a holnapin és a csütörtökin???"Felmentést" nem lehet kérni?Mielőtt még valaki megkérdezné miért azért,mert kb. 5-6 ember előtt vizsgálnak és nagyon égő...Előttük vizsgálnak meg szinte pucéran stb.Utálom!!!

Ja igen és még egy kérdés:Minek kell előkészítő???

12 évesek vagyunk


2010. nov. 8. 14:51
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom,hogy milyen vizsgálatok lesznek,erről meg kellett volna kérdezned a védőnőt.A legtöbb helyen rutin vizsgálatok vannak(súly,magasság,látás,hallás,gerinc,lúdtalp)valahol igen előfordulhat a mellvizsgálat,de nem hinném hogy ebben a korban,ha lenne simán nem engeded,valahol van nemiszerv is,de ez lányoknál nagyon ritka,inkább fiúknál csinálják a te korodba.Ha valamit nem akarsz nem engeded ennyi.És azért ilyen vizsgálatokról szólni szoktak előre.


De ha valamely vizsgálatot nem akarod elvégeztetni,megteheted.Azt mondod,minden más elvégezhetnek de ezt kihagyod,ezt nem szeretnéd.

De erről is beszélj anyukáddal,hogy tudjon róla,vagy megcsináltathatod később a saját gyerekdokiddal,ha megakarjátok csináltatni.De ezt hozzd fel neki,ne érje meglepetés.


De szerintem az alapvizsgálatokat súly,magasság,látás,hallás ilyeneket azért csináld meg.


Meg ha gerincet akarna nézni és te szégyenlős vagy,akkor bemész trikóba és megmondod nem szeretnéd levenni,nyugodtan mond meg nagyon szégyenlős vagy és ez komoly gátlásokat okoz neked,de megvizsgálhat úgy hogy simán hátul kicsit felhúzza a trikód és végig húzza a gerinced vonalán a kezét.


Ha lúdtalpat akar nézni,megmondod,hogy bugyira vetkőzés nélkül is megtudja nézni,hogy minden rendben van.


Ahogy ha a szívedet akarja meghallgatni,ott is megmondod szégyenlős vagy és te csak akkor engeded megcsináltatni,ha nem kell levenni a felsőd,hanem simán a trikó alá csusztatva a tetószkopot hallgatja meg a szívedet.Ha mellbőséget akarna nézni,akkor meg megmondod,hogy az trikón keresztül is megtudja mérni.


Szóval hidd el,ha okos vagy az orvos is megtud vizsgálni és neked sem kell túlságotsan levetkőzöd,csak gondod végig mit hogyan tudna úgy elvégezni rajtad,hogy a vizsgálat is meglegyen és te se érezd kellemetlenül magad.


Menj oda akár az orvoshoz,akár a védőnőhöz,ha úgy látod jó fejek és kedvesek és mond el nekik,te szégyenlős vagy,és szeretnéd ha általad elfogadható modón végeznék el a vizsgálatokat,mert akkor senki sem járna rosszul,ők is el tudnák végezni a munkájukat rendesen és te se éreznéd magad kellemetlenül.Egy próbát megér hidd el.


De ha mindenképp meg akarod úszni a vizsgálatot,akkor anyukáddal kell egy papírt íratnod róla.


Anyukáddal beszélj arról,hogy ha olyan vizsgálat jönne szóba ami elfogadhatatlan számodra akkor engedélyezze,hogy az alól mentessülj,elég ha ezt neked szóba megígéri(de jobb ha papírt ír),mert ha ilyen,amit kétlek előfordulna,akkor simán nem engeded,mert tudod jól,hogy anyukád is melletted áll ebben a dologban.


Szerintem azért a rutint csináld meg,adtam pár ötletet,mit hogyan tudna megcsinálni,hogy ne legyen neked kellemetlen.

2010. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok.


Majd azért írd meg,hogy milyen volt,normálisan zajlott e a dolog.De szerintem csak rutin lesz.


És csak szülői nyilatkozoattal tudsz mentesülni ezalól,persze ha nem engeded nem fognak veled tenni semmit,hisz nem tehetnek.De értesítik az anyukádat és a többiről már ő gondoskodik.


De szerintem a rutnit azért csináld meg,a magassághoz és a súlyhoz sem kell vetkőzni.


Ha erre kérnének,megmondod hogy mit hogyan engedsz,te nem vetkőzöl le,hisz anélkül is megtud vizsgálni.


A lényeg normális stílusban mond,kedvesen.Nyugodtan beszélj,a gondjaidról és akkor türelmesebbek és talán megértöbbek lesznek.


Csak bátran és fel a fejjel!

2010. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

súly,magasság,látás,hallás vizsgálat tegnap megvolt

Ezért nem is tudjuk mit akarnak csinálni,hogy le kell venni a felsőt...A háziorvosom a sulidoki kedves nő,nem félek tőle csak sajnos szégyenlős vagyok :( A gerincemet szerintem anélkül is megtudja vizsgálni,hogy leveszem a toppomat.Meg a nadrágot is minek levenni?Mit néz a lábamon?Semmit...

2010. nov. 10. 19:41
 34/40 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem tudom mit is akarnak vizsgálni,mert ha intim jellegűt arról szólniuk kellett volna és már megtudták volna azt is csinálni,ahogy a többit is,meg azért ez nem szokás a legtöbb helyen.


De mondtam,ha valamit nem akarsz,nem engeded és csak annyira vetkőzöl le,amennyire feltétlenül szükséges.Egyszerűen nem hagyod magad.


Akkor ha a háziorvosod csinálja akkor úgyis ismernie kell valamennyire,szóval szólsz neki ha neked valami kellemetlen,vagy nem jó.Emiatt ne izgulj most.Anyukáddal beszétél a félelmeidről?

2010. nov. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Ha intim jellegűt akar Én biztos nem engedem.Lehet az háziorvos vagy akárki...Anyukámnak mondtam.Azt mondta,hogy csak gerincvizsgálat lesz.Ne féljek.Meg azt mondta,hogyha nem megyek be őt büntetik meg.Ez nem igaz,nem?
2010. nov. 10. 20:11
 36/40 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8127..


Na itt le van az első oldalon írva nagyjából a dolog.De nem bűntethetik meg,ha nem csináltatsz meg valamit akkor értesítik a szülőket és a többi az rajtuk múlik,megcsinátatja más valakivel vagy sem.A topikot nyitó Lillától nyugodtan kérdezhetsz majd erről is hogy pontos képet kapj.Majd írjál,hogy mi volt.

2010. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Na megvolt a vizsgálat.Nem volt valami kellemes,de ki lehetett bírni.Úgy volt,hogy ahol az orvos vizsgált az el volt választva egy függönnyel.Így csak hárman voltunk bent.Megnézte a gerincünket meg ilyenek.Még a topot se kellett levennem.De van akinek igen.
2010. nov. 11. 13:20
 38/40 anonim ***** válasza:
Na úgye nem volt semmi extra.Túl estél rajta és végre 1 évre békén hagynak.Örülök neki,hogy semmi kellemetlen nem történt veled,ügyes voltál,büszke vagyok rád és te is legyén nagyon büszke magadra.Végre fellélegezhetsz és már nem kell emiatt aggódnod.
2010. nov. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nyugodtan békén hagyhatnak 2 évre is :)

2010. nov. 11. 21:45
 40/40 anonim ***** válasza:
Hát igen,de legalább már tudod,hogy ha valami nem tetszik akkor tudsz ellene tenni.
2010. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!