Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha magán helyre megyek pl egy...

Ha magán helyre megyek pl egy MR-t csináltatni, és azt mondom, nincs TAJ-om, akkor meg se csinálják?

Figyelt kérdés

csak mert úgy tudom, nekik is kötelező fektölteni az EESZT-be az adatokat, na de mi van akkor , ha tényleg nincs TAJ-om vagy pl külföldi vagyok? akkor megtagadják a vizsgálatot? én ezt nem értem ...


valaki otthon van ebben? kösz



ma 14:17
1 2
 11/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem kötelező megadni, csak akkor erről nyilatkozni kell. Ha már voltál ott és meg van már adva, akkor az azonosítás után hozzárendelik automatikusan, azt csak adatkezelést visszavonó nyilatkozattal tudod megváltoztatni, vagy írásban. Ha még sosem voltál ott, akkor meg úgyis ki kell tölteni egy papírt, amin nem adod meg.
ma 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%
Törvény írja elő az EESZT be való féltöltést.Miattad nem fognak szabálysértést elkövetni.
ma 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha taj kártyát nem tudsz felmutatni, akkor max útlevél vagy más hasonló hivatalos okmány sorszámát írják a taj helyére.
ma 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10-es: egészséges, életerős férfiakkal szoktak szemétkedni jogsi alkalmasságin, mert nem 120/80 a vérnyomása, hanem 121/81.... tudom sajnos
ma 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

10 és 14


bizony, sajnos nem midnenkinek jó a viszonya a háziorvossal, sőt. és nagyon is keresztbe tud tenni bármiben, de főleg az ilyen alkalmassági dolgokban.


14-es: mondjak jobbat? nekem autosportra van engedélyem, évenkénti felülvizsgálattal, ahogy azt kell, előtte megcsináltam a PÁV-I-et is, na ehhez képest a háziorvos megtorpedózta a sima jogsimat, csak úgy simán, mert utál, és győz belémkötni, ahol csak tud.

szóval ... hát szép dolog ez az EESZT, csak ennek használatához olyan emberanyag is kellene :( és sajnos egyre több hasonló visszaélést hallok, úgy vagyok vele, hogy majd én szeretném eldönteni, kivel mit osztok meg.


13: oké, de akkor az EESZT eleve ugrott, nem? de amúgy így se értem, hogy egy magán helyre miértz kell nekik bármit is rögzíteniük. a fagyizóban miért nem kérik el a személyimet? egyszerűen abszurd ez az egész helyzet kicsit.

ma 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!