Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha magán helyre megyek pl egy...

Ha magán helyre megyek pl egy MR-t csináltatni, és azt mondom, nincs TAJ-om, akkor meg se csinálják?

Figyelt kérdés

csak mert úgy tudom, nekik is kötelező fektölteni az EESZT-be az adatokat, na de mi van akkor , ha tényleg nincs TAJ-om vagy pl külföldi vagyok? akkor megtagadják a vizsgálatot? én ezt nem értem ...


valaki otthon van ebben? kösz



ma 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kifizettetik akkor.
ma 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánhely, akkor meg nem számít, hisz fizetsz érte amúgy is.
ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Alapjáraton a születésedkor kapsz egy TAJ számot. Az előfordulhat, hogy biztosításod nincs, de TAJ számodnak kell lennie.


Magánban alapból fizetned kell, nincs olyan, hogy ingyen megcsinálják.


Miért baj amúgy, hogy felküldik az EESZT-be?

ma 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nyilatkozol akkor úgy, hogy nem adod meg, az a dokumentumon is szerepel, hogy akkor nem tudják EESZT-be feltölteni, viszont ez esetlegesen jelenthet hátrányt is.
ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A TAJ számodat magánban is köteles vagy meg adni! Mert azzal azonosítanak! Tök mindegy hogy magán vagy közfinaszírozott TB vagy SZTK. Az egészségügyben egységesen Taj szám / Taj kártya alapján látnak el. Csak a magán az alapból fizetős.
ma 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

persze h kifizetem, eleve magánhely. csak általában itt is ragaszkodnak a TAJ.hoz, amit nem értek. pont azért megyek magánhelyre, hogy ne legyen köztudott minden eü-adatom, mióta van az EESZT.

hogy miért baj?

hááááááát, sztem sok szempontból baj, de ha netán olyan dolog kerül fel, ami meg kifejezetten gátol valamiben, akkor az életben többet ki nem szedetem.

esetlegesen valóban jelenthet hátrányt, de ez azért minimális esély. ha kell, akkor meg ott van papíralapon.

én alapból azt nem értem, hogy működhet egy ilyen EESZT nálunk, de hát ez van. csak meglep, hogy harcolni kell a magánhelyen is azért, hogy ne legyenek publikusak az eü-adataim, ha már fizetek érte keményen.

ma 14:55
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol kérik el a taj kártyádat. Nekem van ahol elkérik azonosítás miatt van ahol nem. De magánba mész el kell hogy lásson taj nélkül is hiszen így is úgy is kifizeted. Szóval nem kötelező. Nekem eddig egyetlen helyen kérték el.
ma 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

5 és 7


oké, de azonosítanak a személyimmel is. na meg ha már itt tartunk, én kifizetem azt a 60 ezret, miért kellene egyáltalán azonosítaniuk? hját lehetek gipsz jakab mongóliából, de átjöttem egy fizetős MR-re. miért kell tudniuk, hogy ki vagyok? tenyleg nem értem.

ma 14:58
 9/15 A kérdező kommentje:

7

úgy tudom, h alapból a magánhelyeknek is kötelező feltölteni mindent az EESZT-be. aztán az más kérdés, h a dokival mit sikerül megbeszélni, és "ott se voltam"

ma 15:00
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

"hááááááát, sztem sok szempontból baj, de ha netán olyan dolog kerül fel, ami meg kifejezetten gátol valamiben, akkor az életben többet ki nem szedetem.".


Nem tudom elképzelni, hogy mi lehet, amikor több helyről hallom, hogy olyan is megkapja még a jogosítványt is, aki úgy egyébként nem lát, és a házastársa diktálja, hogy mit csináljon...

ma 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!