Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Arrogáns, indulatos, kapkodó...

Arrogáns, indulatos, kapkodó háziorvossal lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Max két mondatot mondhatsz neki aztán már dobna is ki, a beteg ne is próbálja megmondani mi lehet a baja, pedig már esetemben is tévedett többször, a szakorvosi vizsgálat után kiderült más a baj mint ahogy a háziorvos határozottan állította. Csak a minimális vizsgálatokra ír beutalót, pl. vérvételnél szerettem volna vasat, TSH-t is nézetni, áh azt csak akkor ha az alap paraméterekkel nagy a gond. Ja és mindent antibiotikummal "gyógyít". Olyan szabályokat hoz önkéntesen amiről nem is tájékoztat aztán utána meg jól lehordanak az asszisztenssel együtt ha nem úgy történik a dolog. Pl. pontosan mikor lehet telefonálni, hogyan kell eljuttatni hozzájuk egy dokumentumot stb.

Tudom sok a páciens, rengeteg a feladata, de ha nem tud emberi módon viselkedni akkor ne csinálja szerintem. Átjelentkezés egyelőre nem opció nálam, a többi orvost nem ismerem.



aug. 7. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvost kell keresni.
aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Másik orvost kell keresni.
aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

“vérvételnél szerettem volna vasat, TSH-t is nézetni”


Hát ez neki pénzbe kerül, mi van ha nem tudja kigazdálkodni, ha mindenki mindenféle vizsgálatot kér?

aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pénzben kerül egy háziorvosnak ha a TSH-t is ráírja a beutalóra??? Ez nekem új
aug. 7. 09:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, ő kérte a vizsgálatot. Egy kórházban is, pl bent fekszel a belgyógyászaton, kérnek neked egy mellkas röntgent, szerinted ki fogja fizetni a vizsgálat díját? A Belklinika vagy a radiológia?
aug. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell érte fizetnie :D

Viszont nem kérheti indok nélkül. Pl. csak mert te mindent meg szeretnél nézetni úgy, hogy nincs is olyan panaszod, ami indokolná.

Labor évente 1x lehet, ha nincs semmi gond. Ha van valami problémád és ellenőrizni kell valamilyen értékeket, akkor lehet gyakrabban.

aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Legyel rafkosabb.



Először is ha olyan helyen laksz, ahol.fb csoportok vannak helyben, akkor lepj be es ott kerdezz mielott ezt vagy azt kersz a hazidokidtol. Nalunk pl. rendszeresen vannak egy helyi kibeszelos csoportban olyan kerd3sek (nev nelkul posztolva), hogy ha ezt vagy azt szeretnem vizsgalatot es nem.maganuton, akkor mit csinaljak vavy xy haziorvos ir-e ki ezt vagy azt.

Azaz tajekozodj vavy akar csak kerdezz olyat volt-e valaki mostanaban xy hazirovosnal mert kerdeznek pm. Es ha valaki ir akkor megkerded most mikor lehet telefonalni, hogy kell kuldeni neki dokumentumot es a tobbi.

Vagy egyszeruen lenyeled a bekat es mindig hulla kedves es alazatos vagy: most tudunk beszelni jaj ne haragudjon visszahivjam akkor mikor hivjam nagyon kedves nagyon koszonom rendben orok halam (meg akkor is ha bunko).


Ha vasat akarsz nezetni akkor elotte nezd meg mik a vashiany tunetei es sirjon a szad, hogy nagyon faradt vagyok, ez van az van es kakkor magatol is fogja kerni.


Vagy egy simerosomnel az mukodott, igaz a halapenz buntetese elott, hogy egyszeruen odadugdosott 2000 forintot, hogy o menne vervetelre mert szetaggodja magat, nem lesz e rakos mint mindenki a rokonsagaban. Igaz ezt most nem mernem megkockaztatni, de azert ajandekokat a minimalber x %-anak ertekeig elfogadhatnak.


Ey hidd el nem miattad arrogans nem veled akar b..ko lenni. csak kb ma mar mindenki kovetelodzik es okosabb szeretne lenni a dokinal...ey sikerul is es ez bossza tja oket, de ettol nem hulyek es nem.embergyulolok.


Sokszor az segit a hozzaallas javitasan, ha kerek perec tiszta vizet ontesz a poharba es ndod sok a gondod, stresszelsz folyton, hol a hasad megy, hol.marokszam hullik a hajad, es nagyin szeretnel egy biztis kiindulasi alapot, hogy rendben vagy-e es a SEGITSEGET kered, hogy segitsen neked, mert mashoz nem tudsz fordulni...es nyal es nyal es nyal.

aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!