Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen esetben mégis kivel...

Ilyen esetben mégis kivel irathatok fel gyógyszert?

Figyelt kérdés
Háziorvos szabadságon van majdnem egész hónapban. Helyettesítőnek meg kéne lennie, még sincs. Asszisztens sem tudta megmondani hogy ki lesz meg mikor. Ebben az esetben kihez fordulhatnék? Ügyeleten gondolon elküldenek a sunyiba.

#ügyelet #háziorvos #botrány #magyar egészségügy megbukott
aug. 5. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzattól kérdezd meg, de írásban. Olyan nincs, hogy nem jelölnek ki helyettest, legfeljebb másik rendelőben.
aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Helyettes garantáltan van, csak utána kell nézned.

Másrészt viszont amit nem értek, ha rendszeresen kell gyógyszert szedned, miért nem iratsz fel elöre tartalékot?

aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es, én pl. mindig felíratom a 3 havit, de az is elfogy.

És ha még van pl. 2 hetei, akkor nem írják fel, mert még van. Közben elmegy szabira, mondjuk nyáron két hétre, és cseszhetem, voltam már így én is. (Mi szerencsére megtaláltuk a helyettest, férjem szívgyógyszeréről volt szó.)

aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez jelen esetben alkalmi. Felfázásra. Volt vizeletminta, azt kellene a kedves orvosnak megnézni és felírnia valamit :)))
aug. 5. 11:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor akárhogy is, keresd meg a helyettesét, jól írta 1-es, önkorinál érdeklődj.

(És jobbulást, voltam már ilyenben, nagyon rossz:((((

aug. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Meg kell várni ilyenkor, hogy annyira rosszul legyél, hogy elvigyen a mentő és majd a kórházban ha szerencséd van felírják.
aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként egy háziorvosnak kb két perc bárhonnan bárkinek bármit felírnia szóval ha lelkiismeretes akkor nyaralása alatt is fel tudja neked írni. A nagyobb gond azzal van, hogy hogyan érd el az orvost, mert esélyes, hogy nem veszi fel a telefont mivel azt meg már meg lehet érteni, hogy nem akar mindenféle lábfájóssal meg náthással foglalkozni a nyaralása alatt.


Esetleg próbálj meg emailt küldeni neki figyelemfelkeltő "tárgy" címmel. Hátha megnyitja és segít.

aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
6-os, ha vért p...sálsz, akkor sem visz el a mentő.
aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
#8 De ha kamrafibrillálsz akkor már igen. Max a hullaházba.
aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Sajnos igen, az a probléma amit #3 is ír, mert van ahol csak akkor írják fel, ha 1 hét van még, és ha pont akkor nem éred el, szabin van, elfelejti, stb., akkor van gond.
aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!