Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki találkozott már olyanna...

Valaki találkozott már olyannal, hogy háziorvos kitalálta, hogy nem hosszabbít jogosítványt (B), mert nem jó a máj érték?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

25 éves férfi vagyok, sima B jogosítványom van.

Ezek az értékek lettek vérvétel után:


GOT: 30

GPT: 53

GGT: 32

Alkatikus foszfatáz: 89


Tudja, hogy 2 héten belül lejár a jogsim. Azt mondja igyak májvédő teát és jöjjek vissza 2 hónap múlva, ennél többet nem tud csinálni.

Tényleg ennyire rosszak ezek az értékek, hogy nem vezethetek?


júl. 26. 15:29
1 2
 1/15 Mad Max2 ***** válasza:

Ezek az értékek nem rosszak


Amugy nem is tudom ezt a szitut elképzelni sem. Hacsak...


Ha valaki igazoltan alkoholbeteg, attól megtagadható a vezetési engedélyhez az orvosi alkalmasság.


tehát májenzim érték eltérés miatt nem igen hinném hogy megtagadta a alkalmassági papirt(hacsak nem százas a doki).


Amugy meg lehet fellebezni a háziorvos döntése ellen.


Kb minden második 40-50 év feletti férfinek van valamilyen mértéki májfunkciós eltérés... Nekem si van, és sose merült fel hogy emiatt ne lennék alkalmas a vezetésre.


Nem lehet hogy nem írtál le mindent?

júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Leírtam mindent. Szerinte az ital miatt ilyen rossz. Mondtam, hogy 2-3 havonta szoktam inni buliban amúgy nem. Azt mondja, hogy nála alapszabály, hogy ha csak egy érték is eltér annak nem hosszabbít. Ettől senki részére nem hajlandó eltérni.

Mondjuk az tény, hogy sok panasz van rá a neten is sajnos, 35 év körüli férfi.

júl. 26. 15:45
 3/15 Mad Max2 ***** válasza:
79%

egy pill: Most olvastam csak el a kérdést rendesen


Ez kamu kérdés!


25 évesen hogy jár le a jogosítványod mikor 10 évre adják 40 év alattiaknak?:D



Kamu a kérdés!

júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem kamu. 28. Félrenyomtam.
júl. 26. 15:47
 5/15 A kérdező kommentje:

Most igazából a kérdés, hogy érdemes ezzel foglalkozni máriatövis + teával lentebb mehet pár héten belül?

Vagy próbáljak átmenni másik háziorvoshoz hátha átvesznek? Neten rákeresve nem is nagyon találtam olyat aki írta volna hogy vérvétel is van.

júl. 26. 15:49
 6/15 anonim válasza:
100%
Mivel nincs vérvétel. Kamu.
júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez az érték nem fontosa jogosítvány hosszabbításához.
júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__974..


1-2 kérdést találtam aminél írják. Azt aláírom, hogy vagy 10 éve nem voltam vérvételen. Nem is háborogtam, hogy oké nézzük meg van-e bajom.

De, hogy ettől teszi függővé a hosszabbítást azt nem értem.

júl. 26. 16:01
 9/15 A kérdező kommentje:

"Amugy meg lehet fellebezni a háziorvos döntése ellen."


Konkrétan nincs döntés, mert miután közölte, hogy nem jó a májérték azután el sem kezdte a hosszabbítást. Papír sincs róla.

júl. 26. 16:16
 10/15 anonim ***** válasza:
Menj másik orvoshoz. Bármelyik háziorvos kiállíthatja.
júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!