Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvosom elküldött a...

Háziorvosom elküldött a kardiológus szakorvoshoz javaslat kérés céljából, a B kategóriás jogosítványom érvényesítésére. A szakorvos holter vizsgálatot végzett amire egy hónapot vártam, Jogszerű ez, az ilyen hosszú idő?

Figyelt kérdés

Amikor levették rólam a holtergépet, rögtön kiértékelte a szakorvos a vizsgálat eredményét. Mondta ez az eredmény jónak tűnik. De jogosítvány érvényessége ügyében, minden vizsgálatnak ilyennek kell lennie.Kaptam időpontot terheléses vizsgálatra egy hónap a várakozás. kérdezem a szakorvost még milyen vizsgálatokat kell elvégezni? Mondta még a szív uh-t, és aZ EKG, de ezekre a vizsgálatokra is időpontokra lehet menni a vizsgálatokra.

Azt szeretném tudni, egy B kategóriás jogsi érvényességéhez miért nem elég a holter eredménye ha az jó? És mindenhova időpontokat kell kérni, hát ez kicsit necces már. A háziorvosomat kérdeztem ha elmegyek magán szakkardiológushoz annak a javaslatára megadja e az érvényességét a jogsimnak. Mondta nem, Ez a szabály, hogy a gépjárművezetői engedélyek érvényességét csak Állami rendelések szakorvosainak a javaslatát fogadhatják el. Kértem mutassa már be nekem ezt a szabályt, azt mondta különben azt fogad el amit akar, de a magán orvosi vizsgálat eredményét nem veheti figyelembe. Miért nem veheti figyelembe?


jún. 27. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azért nem veheti figyelembe, mert a maganorvost lefizetheted.
jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És az államit?
jún. 27. 15:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Nos, miután a hálapénz elfogadása komoly büntetést von maga után, erre makszemnyi esély van
jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen de a magán orvosnál is. Hiszen az állami rendeléseken többnyire egyedül van az orvos a betegével.
jún. 27. 16:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Oké. Akkor csak fogadd el, hogy ez a törvény, csak a tb rendelések eredményeit fogadhatja el. Ennyi.
jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De, oszd már meg ezt a törvényt, légy szíves!
jún. 27. 16:45
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


8.paragrafustól

jún. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ebben a hosszú törvények között azt konkrétan nem írja, hogy magánszakorvos nem vizsgálhat. Korábban az orvosi kamarának írtam, az esetemben lévő időt húzó eljárásai, amellyel elértem azt hogy mint őstermelő nem vezethetem már a személygépkocsimat, mert időközben lejárt annak érvényessége. Nyilván ilyennel a törvényalkotók sem találkozhattak. Valahogyan rendeletben kellene szabályozni azt, hogy a jogosítványok érvényessége ügyében mielőbb arra kell törekedniük a szakorvosoknak, hogy mielőbb kiadja a javaslatot az érvényességre. Hiába mentem a jogosítványom lejáratát megelőzően négy hónappal az érvényességének az ügyében, ha a szakrendeléseken csak tökölve jelentős időt tudnak húzni az ügyben, várva a borítékokat. Ez az észrevételem a jogsinak az érvényességének ügyeiben. A háziorvos is, és a szakorvosok is várják a borítékokat, ha nem adsz, majd olyan sérelmeket okozok neked, hogy bele feketedsz gondolják az orvosok, amit meg is tudnak valósítani.
jún. 27. 20:48
 9/13 A kérdező kommentje:
Az orvosi Kamarának és a Belügy Minisztériumnak is jelentettem bizonyítékaimmal az ügyemet a jogosítvány érvényesítésével kapcsolatban. Szerintem ki kellene jelölni Megyénként egy olyan osztályt ahol adott esetben minden vizsgálatokat eltudnak végezni, időpontok nélkül. Mert a jogosítvány érvényessége nem várhat. Ja egyébként a törvények azok már változtak is, amiket nem tesznek fel az internetre.
jún. 28. 05:33
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ebben a hosszú törvények között azt konkrétan nem írja, hogy magánszakorvos nem vizsgálhat."


Mert helyette azt írja, ki vizsgálhat.


Amúgy meg nyilván mehettél volna korábban is, tudtad hogy le fog járni, nem?

jún. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!