Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvosom elküldött a...

Háziorvosom elküldött a kardiológus szakorvoshoz javaslat kérés céljából, a B kategóriás jogosítványom érvényesítésére. A szakorvos holter vizsgálatot végzett amire egy hónapot vártam, Jogszerű ez, az ilyen hosszú idő?

Figyelt kérdés

Amikor levették rólam a holtergépet, rögtön kiértékelte a szakorvos a vizsgálat eredményét. Mondta ez az eredmény jónak tűnik. De jogosítvány érvényessége ügyében, minden vizsgálatnak ilyennek kell lennie.Kaptam időpontot terheléses vizsgálatra egy hónap a várakozás. kérdezem a szakorvost még milyen vizsgálatokat kell elvégezni? Mondta még a szív uh-t, és aZ EKG, de ezekre a vizsgálatokra is időpontokra lehet menni a vizsgálatokra.

Azt szeretném tudni, egy B kategóriás jogsi érvényességéhez miért nem elég a holter eredménye ha az jó? És mindenhova időpontokat kell kérni, hát ez kicsit necces már. A háziorvosomat kérdeztem ha elmegyek magán szakkardiológushoz annak a javaslatára megadja e az érvényességét a jogsimnak. Mondta nem, Ez a szabály, hogy a gépjárművezetői engedélyek érvényességét csak Állami rendelések szakorvosainak a javaslatát fogadhatják el. Kértem mutassa már be nekem ezt a szabályt, azt mondta különben azt fogad el amit akar, de a magán orvosi vizsgálat eredményét nem veheti figyelembe. Miért nem veheti figyelembe?


jún. 27. 15:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Június 10. napján járt le a születésnapomon. Én már februárba voltam a háziorvosomnál aki elküldött Fül-orr gégészeti, szemészeti szakvizsgálatra és javaslattért. E javaslatok megvannak, de a háziorvosom ezt követően még elküldött kardiológia szakvizsgálatra, és javaslatért, de itt megakasztotta az eljárást a kardiológus. Azonban azt nem érti a háziorvosom sem, de más szakorvosok sem, ha a holter eredménye jó, akkor miért nem tud adni javaslatot a kardiológus? Egyik rokonomtól tudom azt, hogy neki is hasonló ügye volt, és neki elfogadta a háziorvosa a magánorvos javaslatát. Hogyan is van ez? Egyik elfogadja másik meg miért nem? Na ez már magas nekem.Majd kivizsgálják és változtatnak talán.
jún. 28. 09:53
 12/13 anonim válasza:
Tulajdonképpen miért is kellett a szakorvosi vélemény? Van ismert alapbetegséged?
jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
2014. évben szívemet katéterezték. Utána három hónapig vizsgálatokra jártam, mivel mindent rendben találtak csak panaszesetén kellett volna menjek a kardiológiára, de nem volt panaszom jelenleg sincsen.De a háziorvosom ezért küldött el a kardiológiára javaslattért, a jogsim érvényesítésére. Ez idén januárban történt, az EKG is a holter eredménye is jók, mondta a kardiológus, de javaslatot nem mer adni, mondta, mivel bármikor lehet szívritmuszavarom amivel nem szabad gépkocsit vezetni. Most azt nem értem, mire várok? Arra hogy legyen egy szívritmuszavarom? Vagy mire. Idegileg kikészültem azért mert a jogosítványom érvényessége már lejárt,Őstermelőként én napi szintem a gépkocsim vezetésére vagyok utalva, jelenleg ezt úgy tudom megoldani, hogy alkalmazottat foglalkoztatok a gépkocsimnak a vezetésére, amiért fizetnem kell, A háziorvos azt mondta nem tud mit tenni, ha a kardiológus nem ad javaslatot a jogosítványom érvényességére, nem adhatja meg. A háziorvosom nem fogadja el a magán szakorvos javaslatát sem. A kardiológiára időponttal tudok csak menni, amire január 10. napjára kaptam időpontot. Mit tehetek ebben a helyzetben? Már az öngyilkosságon töröm a fejem, mert ez nem élet így nekem.
jún. 29. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!