Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kardiológusom szívkatéterezésr...

Kardiológusom szívkatéterezésre kért időpontot a debreceni kórházba. Kérdezem ezt hogyan végzik ezt a műtétet mennyi a műtét ideje? Ilyen műtétet követően vezethetek e kamiont?

Figyelt kérdés
Mire kell felkészüljek a műtétre? Hogyan fog zajlani? Miért van szükség a szívkatéterezésre? A kardiológusom semmit nem mondott e kérdéseimre. Vajon miért nem? Kezdek már rossz dolgokra gondolni.A munkámat kamion vezetésével végzem.Mire készüljek ezt követően?
máj. 18. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Legtöbb esetben azért van szükség erre a műtétre mert az egyik ér be van szűkülve. Ezt a szűkületet akarják elhárítani, mert a teljes elzáródás infarktushoz esetleg hírtelen szívhalálhoz vezethet.


A műtét ideje minden esetben változó, függ a szűkület mértékétől, az orvos rutinjától.


A műtét után elvileg lehet vezetni, de csak a műtéti lábadozást következően.

máj. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vezethetsz utána természetesen, de nem rögtön. Most nem tudom mennyi a megfigyelési idő, de szerintem aznap már nem mehetsz haza, eleve nyomókötés lesz rajtad a vezetődrót bevezetési helyén, adnak kontrasztanyagot is. Ha pl. történik valamilyen stent behelyezés, akkor eleve hónapokig majd vérhígítót is kell adni magadnak. Az orvosod azért nem mondott semmi, mert nem egyféle eljárás és kezelési mód van, ezt nem tudja, ott fog kiderülni.
máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát az mondjuk mindent elárul az orvosodról, ha nem volt képes válaszolni a kérdéseidre. Minimum amiket az előttem hozzászólók leírtak annyit el kellett volna magyaráznia. Keress másik orvost.
máj. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kérdéseimre nem kaptam választ a kardiológus szakorvosomtól.Annyit ugyan mondott, hogy az éveken át alkalmazott nebivolol-Teva 5 mg os terápiát nem lett volna szabad Bisoprolol- ratiopharmra váltani a terápiát, a háziorvosomnak. Azért cserélte fel a háziorvosom a fenti terápiát mert még nem vagyok 70 éves, de kérdeztem tőle, és három évvel ezelőtt amikor felírta? Akkor sem voltam 70 éves.Kardiológus szakorvosom azt feltételezi ugyan, hogy lehetséges hogy ezért sok a szívem félreütései is, ami akadályát képezi a jogosítványom meghosszabbításának, ezért kórházi beavatkozásra van szükség, de lehet hogy nem tudnak segíteni, akkor meg a jogosítványom nem kerülhet meghosszabbításra.Kinek mi a véleménye a leírtakhoz? Köszönöm szépen a válaszokat.Ja Borsod megyében nem olyan egyszerű orvosokat váltani, mert kevesen vannak.
máj. 19. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedre egy kardiológus tud válaszolni. Keress egy normális, megbízható hozzáértő kardiológust, mielőtt végleg félrekezelnek, vagy hiábavaló műtéteket hajtanak rajtad végre amelyek során szétbarmolják a szívedet és/vagy műhibát követnek el rajtad aztán mehetsz a föld alá. Az orvosok többségének a betegek élete semmit nem jelent, egy hóhérnak több lelkiismerete van.
máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kezdek komolyan aggódni. Ki tudja ki fogja a műtétet végezni? Nem e valami tanuló orvos? Mert neki is meg kell tanulnia, és embereken tanulnak ők is, szerintem sok sok ember életébe kerülnek ezek a tanulások.
máj. 19. 16:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Senki nem fogja megtudni, ha műhiba miatt patkolsz el ebben biztos lehetsz. Rendkívül rossz a tapasztalatom a magyar egészségüggyel kapcsolatban és azon belül is különösen a klinikai orvosok hozzáállásával. Minden tiszteletet elvárnak, de semmilyen felelősséget nem vállalnak. A betegeket egy darab sz@rnak se nézik, a hozzátartozókkal együtt. A hálapénzt a kivezetése és a fizetésük drasztikus megemelése után is ugyanúgy zsebrevágják. Az ezzel kapcsolatos razziák maffiaszerű koncepciós eljárások a kirekesztett orvosok ellen. Amikor az ember ezeknek van kiszolgáltatva tényleg csak imádkozhat, vagy fizethet több milliót egy magánklinikán, ahol ugyanezekkel az orvosokkal találkozhat.
máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
A szívkatéterezés az nem olyan bonyolult eljárás, persze műtét, de csak egy katéter felvezetése lesz és azzal oldanak meg mindent, jó persze annak is vannak veszélyei, de nem kell legalább felvágni a mellkast és a bordákat átvágni, nem kell altatni és gyors a felépülés is. Ezt a beavatkozást tanuló egyedül nem végezheti, van mellette egy intervenciós szakorvos, műtősnő is, én nem aggódnám ezt túl. Reméljük ezzel megoldható a probléma és meglesz a jogsi is.
máj. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
máj. 20. 06:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!