Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik, ha visszaszólok...

Mi történik, ha visszaszólok és szemtelenkedem az üzemorvossal?

Figyelt kérdés
Olyan (felsőfokú) végzettségem van, amiből égető hiány van és szükséges a pozíció betöltéséhez, konkrétan nem találnak mást helyettem. Ugyanakkor magas a vérnyomásom, de semmiképp sem szeretném kezeltetni.

2023. aug. 2. 08:25
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy tök alap vizsgálat, de tény hogy nem mindenki bírja, szereti.
2023. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Elmegyek a háziorvoshoz, mintha kezeltetném, ír fel bogyót, begyógyszerezem magam és a vizsgálton belemosolygok az arcába, mint egy pszichopata:D
2023. aug. 2. 13:20
 23/34 anonim ***** válasza:
53%
Elárulok egy műhelytitkot. Én uutálom amikor szorongatják a karomat. Egyszer úgy megnyomta a szemem majdnem kiesett. Kénytelen voltam egyezkedni, volt aki megértette, volt aki nem. De ez mindenféle vizsgálat.
2023. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Am 150/85 az átlag
2023. aug. 2. 13:29
 25/34 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező háziorvosként az a véleményem, hogy egy 150es vérnyomásba senki nem szokott belekötni. Maximum szól, hogy otthon érdemes méregetni, mert most magas volt, nyilván ha tartósan 140 felett van akkor érdemes lenne rá gyógyszert szedni.


Ennyit a vérnyomás részről. A bunkóskodás meg arcoskodás részről meg annyit, hogy nincs pótolhatatlan munkaerő. Ha az üzemorvosnál nem tudsz normálisan viselkedni, akkor máshol sem tudsz ergo nagy eséllyel sz.r veled együtt dolgozni. Tehát jobban jár a cég nélküled. Ha nem engeded magad megvizsgálni akkor meg szimplán nem kapsz alkalmas véleményt. Ennyike. A többit meg megbeszéled a főnököddel.

2023. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként nagy eséllyel troll kérdés.
2023. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Rendben, Doktornő. Nem arcoskodom, csak elszomorít, hogy így döntenek az ember munkavállalásáról, miközben nem mindenhol indokolt.

Ha kezelni kellene, manapság melyik típusút szokták felírni a leggyakrabban?

2023. aug. 2. 20:17
 28/34 anonim ***** válasza:
55%

Férfi vagyok. De a kérdésre válaszolva, egyrészt nem ártana tudni, hogy tényleg kell e. Érdemes lenne vérnyomásnaplót vezetni napi kétszeri méréssel. Szükség esetén 24 órás ambuláns vérnyomásmérést is lehet csinálni, erre a legtöbb háziorvosnak van eszköze.

Ha valóban kell, akkor én fiataloknak általában Cotanydont indítok mert a telmisartan mint ARB és az amlodipin mint kálciumcsatorna blokkoló jó hatású gyógyszerek kevés mellékhatással és csak napi egyszer kell bevenni. Továbbá ha valóban van magasvérnyomás akkor azért azt sem árt tisztázni, hogy annak van e kiváltó oka (általában nem találunk) Labor, hasi UH általában szokott kelleni, ha alvási apnoe mint kiváltó ok felmerül akkor alváslaboros kivizsgálás stb.

2023. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Sok kolléga egyébként inkább a perindopril amlodipin kombinációkat szereti, azok is jó gyógyszerek, de napi egyszeri szedés nem mindenkinek elég.
2023. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Értem. Úgy látom, az egyik komponens megegyezik, a másik kettő esetén azok miben különböznek a hatástartamon kívül? Melyik biztonságosabb?

Sok fiatalnak van szüksége rá? Mik a statisztikák nagyjából a praxisában vagy amelyekre még rálát?

2023. aug. 2. 21:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!