Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kikérhetem a kórelőzményeimet?

Kikérhetem a kórelőzményeimet?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék másolatot kapni az összes eddigi megbetegedésemről, betegségemről, kórelőzményeiről?

2023. febr. 7. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Online minden lelet fent van ami 2017 nov 1 után készült , az EESZT-n ügyfélkapus bejelentkezés által letölthető, kinyomtatható.

Régebbi leleteket max ha elmész oda ahol voltál vizsgálaton/orvosnál, és ha még megvan, térítési díj ellenében adnak róla másolatot.

2023. febr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Konkrétan 2007-2012 közötti időszak kellene. Ekkor volt egy betegségem, ezzel kapcsolatban kellenének a leletek. Jávorszky Kórházban kezeltek.
2023. febr. 7. 23:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Önköltségen kérhetsz másolatot. Abban a kórházban kell kérni, ahol kezeltek.
2023. febr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Repülőorvos nem tudja lekérni helyettem? Ő nem férhet hozzá ingyen ilyen adatokhoz?
2023. febr. 8. 00:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem. EESZT-ben csak 2017 utáni dokumentáció van fent. Csak onnan tudod kikérni, ahol kezeltek.
2023. febr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor a repülőorvos hogyan ellenőrzi ezeket az adatokat?
2023. febr. 8. 00:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát ha nem mutatod meg, sehol tudja ellenőrizni…max akkor, ha ugyanabban az intézményben dolgozik, ahol az ellátás történt, mivel a belső informatikai rendszerben korábbra vissza lehet keresni, mint ah EESZT-ben.
2023. febr. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Minden úgy van, ahogy előttem leírta egy hozzászóló. Anno nekem még ennél régebbi dolog kellett volna, de ugye van egy tárolási szabály is, ami miatt ha csak gépben nincs benne, csak papíron, akkor lehet már meg is semmisítették. Ergo a papír alapú dokumentumokat 15 évvel korábbról sokszor nem is tudod már megszerezni. A dokid nem tud mit kezdeni vele, bár van ilyen átkérési lehetőség, de azt nem tudom meg tudja-e oldani, az már felsőbb szinten megy.
2023. febr. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát az ember elmegy repülőorvosi vizsgálatra, aminek az lenne az értelme, hogy repülés közben ne dögölj meg. (vitorlázó repülőgép) Erre, ha nem vallod be, hogy volt betegséged, nem néznek utána? Ez azért ciki!
2023. febr. 8. 11:31
 10/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Alapvetően igen, de lehet utánanéznek, csak hát ő honnan tudja hol kellene utánajárni.
2023. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!