Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pedofiloknak van segítség?

Pedofiloknak van segítség?

Figyelt kérdés
Utólag megtudtam, hogy nagyapám anyámat is és a húgomat is molesztálta, fogdosta 12-14 éves korukban. Elég szomorú történet. De a legszomorúbb, hogy ez az ember egy végtelenül kedves ember volt mindenkivel és mindenki szerette, én is. Felmerült bennem a kérdés, ha az illető tudja, hogy ilyen mentális problémája van, tud egyáltalán kihez fordulni? Több olyan történetet is olvastam emberekről, hogy a pszichiáter akinek elmondta, feldobta, kitudódott, utána tönkrement az egész élete, vesztette állását mindent. Így ez kevésbé tűnik egy opciónak. Mi itt a megoldás? Szerintem mindenképp valamilyen megelőzés.

2022. ápr. 19. 21:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%
Amit meg kéne értened: ezek az emberek hidegvérrel manipulálnak másokat, lelkiismeret furdalás nélkül megfélemlítik az áldozataikat, hogy azok hallgassanak. Mondd csak, azokért mit teszel akiket bántott? Vagy ők nem családtagok, csak az imádott papid? Gondolom ha gyereked van, simán kettesben hagyod a kedves papával, hagy fogdossa őt is, hisz a papa csak "beteg"
2022. ápr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#11

A te szemedben valaki gonosz lesz, ha nem képes felfogni agyilag amit tett és nincs tisztában a következményekkel?

Mikor megkérdeztük miért tette, nem reagált semmire, mintha ott se lenne.

Valószínűsítem, hogy a fáradtság és egyes gyógyszerei is befolyásolták az akarat erejét.

#12

Ne általánosíts légyszíves, mert elég összetett egy betegségről beszélünk, és alapjáraton egy kedves ember volt, ennélfogva ilyen hogy megfélemlítés, manipulálás nem történt.

Elmondom neked, hogy azok akik átestek ezen a traumán, ők is megértették, hogy valami gond volt a fejével, fölösleges itt engem oltogatnod.

2022. ápr. 20. 00:38
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Én például a felnőtt nőkhöz vonzódom, és még sem molesztálom őket.

Attól mert valakinek pedofil hajlamai vannak még nem azt jelenti hogy meg is kell tegye! Aki hozzá ér egy gyerekhez azt illik elítélni.

Azzal még nem lenne olyan nagy probléma ha hajlamos ilyesmire, mert mindenkinek van rossz és jó oldala.

2022. ápr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!


Láthatod, hogy az emberek nagy részét nem érdekli az, hogy egy pedofil tudjon hová fordulni ill. találjon valami módot arra, hogy anélkül élje az életét, hogy valakinek traumát okozzon.


Egyetlen válaszuk van: gyűlöld!


Az én véleményem az, hogy ezzel a hozzáállással ők is hozzájárulnak ahhoz, hogy a probléma újratermelődjön.


Ma magyarországon egy pedofilnak nagyon kevés segítségre van lehetősége. Elmehet pszichológushoz, ha meg tudja fizetni. De sajnos az igaz, hogy nem minden pszichológus megbízható. A félelem légköre uralkodik.


Régebben volt egy vansegitseg.hu oldal, ma már nem működik.


Régebben a pedofilok legalább kibeszélhették a hajlamukat, fantáziáikat, mert volt olyan hely, web oldal, ahol megtűrték őket, ma már nincs.


A cseheknél, németeknél van ilyen. Magyarországon, ha bárki a legminimálisabb szinten nevét adja ilyesmihez, "halott" ember. Még olyan szakember, pszichológus, terapeuta is alig van, aki foglalkozna a pedofilokkal.


Az egyetlen lehetőség az önfejlesztés és az, ha a pedofil önmagától megtalálja annak a módját, hogy a vágyait legális módon levezesse. Vagy illegális módon, de molesztálás nélkül. Ide sorolom a képekre, videókra maszturbálást, ami szintén veszélyes, de sajnos nem veszélyesebb, mint szakemberhez fordulni.


Legális módszer lehet pl. az, ha valaki művészetbe fordítja, pl. gyerekekről szóló könyvet, verset ír, fest, szobrászkodik, művészi fotókat készít. Nyilván ehhez képesség kell.


Az én módszerem a kibeszélés, beszélgetőpartnereket keresek, akikkel anonim módon tudok beszélgetni kislányokról, szexualitásukról, ki tudom vele dumálni a vizuális élményeimet, esetleg tudok vele szerepjátékozni.


Anotalkon és hasonló helyeken.

2022. ápr. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem vesznek szexbabat mint jJapanban? Ja az drága...
2022. ápr. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
22%
Attól, hogy még valaki szexuális abúzust követ el egy mentális probléma miatt, még nem rossz ember,nem beszélve arról, hogy ennek is van több formája. Na meg ez már régen volt, nem feltétlenül kell hozzá terápia, magától is kijöhet ebből.
2022. ápr. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
30%
Jaj szegény pedofil.... Beteg.... A gyerek meg hát így járt.... Mert beteg a bácsi...
2022. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%
Azt kéne megérteni, hogy az orvosi értelemben vett pedofília és a gyermekek ellen elkövetett szexuális erőszak nem ugyan az. Nem azért erőszakol/molesztál gyereket az illető, mert pedofil, hanem azért, mert eleve benne van a hajlam, hogy másokat bántson, megalázzon, stb., az ilyen börtöntöltelékeknek tökmindegy, hogy felnőtt, gyerek, fiú vagy lány, esetleg állat. Az orvosi értelemben vett pedofilok jelentős százaléka viszont pont, hogy magukba fordulnak, megtanulnak együtt élni betegségükkel, más módon élik ki vágyaikat, maguk is elítélik a gyermek molesztálókat, szeretik, szerelmesek, rajonganak a gyerekekért, vagy öngyilkosságot követnek el.
2022. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
16%
Van. A balta. Azzal vágom le a micsodájukat, ha a gyerekemhez mernek nyúlni.
2022. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos a kasztrálás vagy pénisz eltávolítása nem segít az erőszaktevők esetén. Ugyanis számukra a lényeg nem a szex, hanem az erőszak. Ha nincs pénisze cagy umpotwns, majd keres valami tárgyat.


És valóban fontos lenne, hogy aki felismeri magában az effajta késztetéseket, az tudjon hova fordulni segítségért. Nem könnyű feladat egy egész életet szexuális önmegtartóztatásban leélni. De mindenkinek az az érdeke, hogy sikerüljön.

2022. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!