Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pedofiloknak van segítség?

Pedofiloknak van segítség?

Figyelt kérdés
Utólag megtudtam, hogy nagyapám anyámat is és a húgomat is molesztálta, fogdosta 12-14 éves korukban. Elég szomorú történet. De a legszomorúbb, hogy ez az ember egy végtelenül kedves ember volt mindenkivel és mindenki szerette, én is. Felmerült bennem a kérdés, ha az illető tudja, hogy ilyen mentális problémája van, tud egyáltalán kihez fordulni? Több olyan történetet is olvastam emberekről, hogy a pszichiáter akinek elmondta, feldobta, kitudódott, utána tönkrement az egész élete, vesztette állását mindent. Így ez kevésbé tűnik egy opciónak. Mi itt a megoldás? Szerintem mindenképp valamilyen megelőzés.

2022. ápr. 19. 21:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Így születnek .
2022. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
58%
Már nem számít, csak a sértett feleknek kell segítséget adni
2022. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#2

Már hogyne számítana. Egyrészt a pedofil is egy betegség áldozata. Másrészt mindenképp érdemes elkerülni, hogy másiknak traumát okozzon.

2022. ápr. 19. 22:03
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudják pontosan, hogy mi az oka. A szexuális vonzalmukat nem lehet megváltoztatni. Maga a terápiás folyamat max. arról szól, hogy képesek legyenek távol tartani magukat a gyerekektől, és felismerjék, hogy a vágyuk súlyos kárt okozna a nekik. Persze csak akkor, ha elmennek terápiába. De rendszerint akkor kerülnek csak oda, ha már elkövették az abúzust. Aztán vagy segít mindez rajtuk, vagy nem.
2022. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#5

Neked mehetne vmi bann az oldalról :D

2022. ápr. 19. 22:53
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj hogy beteg,igen,tudja hogy a gyerekekhez vonzódik. De bárki meg tudja állni akár azt is,ha kíván egy felnőtt férfit/nőt,mert párja van,vagy mert egyszerűen nem fekhet le vele. A vágy elég erős dolog,de ha felnőttek meg tudják állni,akkor a pedofil emberek miért nem? Sokkal súlyosabb,tudjak szerintem hogy gyereket nem lehet, tudják, hogy ez betegség,tiltott, mégis sokan inkább engednek a vágynak. Verje ki otthon rá,de ne bantalmazzon gyerekeket. :((
2022. ápr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
" De a legszomorúbb, hogy ez az ember egy végtelenül kedves ember volt mindenkivel és mindenki szerette, én is" A pedofilok nagyon manipulatívok. Azt mutatják amit látni akarsz: ennyi a történet. Gondolom az is "végetlenül kedvesnek" találta az öreget,akinek pokollá tette az életét. Na az a mocskok igazi arca.
2022. ápr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
"a pedofil is egy betegség áldozata" Nem, nem áldozat. Elkövető. Te meg az áldozatokat segítsd , ne az erőszaktevőt mentegesd.
2022. ápr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#8-9

Én egy családtagról beszélek, akit szerettünk, remélem érted.

Nem egy gonosz emberről.

Ő egy betegség áldozata.

Akik meg elszenvedték, a traumatikus esemény áldozatai.

Ezen nincs mit ragozni.

2022. ápr. 20. 00:00
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
Te nem akarod felfogni. Te egy gonosz emberről beszélsz,aki a legszörnyűbb dolgot követte el amit csak lehet csak nem akarod belátni. És nem, nem betegség áldozata, hanem egy szörnyeteg, aki pokollá tette két (vagy ki tudja hány) kisgyerek életét. Ha neked valaki tetszik, akkor erőszakkal rámászol és szexelsz vele? Ugye nem? Hát a nagypapiban sem erősebb a kényszer rá hogy gyerekekhez nyúljon. csak ő volt annyira tetű, hogy kihasználja: a kicsiknek esélye sincs védekezni. Szóval ne mosdasd a vén disznót a bűnéből. Inkább fogd fel, hogy rohadt nagy szerencséd van amiért nem lettél te is az áldozata. A figyelmedet meg kösse le inkább az, vagy azok, akiket bántott az a szörnyeteg.
2022. ápr. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!