Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 17 éves fiú vagyok és iszonyat...

17 éves fiú vagyok és iszonyatosan fáj a hátam. Mit csináljak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Már jó pár hónapja az van, hogyha lehajolok és utána fölegyenesedek akkor megfájdul a derekam. Pár másodperc és elmúlik. Ma viszont cipeltem pár nehéz dolgot hajolgatva és most nagyon fáj. Mi lehet a bajom? Orvoshoz remélhetőleg hamarosan megyek.
2010. szept. 1. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
nem tudom. nekem gyógyszertől fájt így, de ritkítottam rajta, csak 3 naponta szedem nem naponta, így nem fáj :)
2010. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a panaszodra kizárólag orvos fogja megállapítani az igazi okot vagy egy reumatológus. Kár ilyen kérdést feltenni a GYIK-re mert konkrét választ szakmai tapasztalat hiányában a hozzászólók nem fognak adni. Mielőbb látogass meg egy dokit és jobbulást kív.
2010. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szia! ortopédián tudnak segíteni, de a háziorvosodhoz is mehetsz. Valószínűleg idegbecsípődés, de lehet porckorong bántalom is. Menjél orvoshoz, mert még fiatal vagy ehhez!
2010. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az akut fájdalmat tudom kezelni, ha megkeresel, de az okot az orvos fogja megmondani.


Gyógymasszőr

2010. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Először is ne félj, ez sajnos elég gyakori dolog, a fiatalok nagy részének van valamilyen gerincferdülése, az idősebbek meg alapra sokat szenvednek hasonló panaszoktól.

Nekem is volt ugyanilyen panaszom fiatalon is, de mozgással, tornával, óvatossággal tökéletesen kordában lehet tartani. (Pl. amíg karatéztam, addig nem volt ilyen gond. Ha ellustolok, akkor előjön.)

Az az egyszerűsített lényege, hogy a hajlongáskor a porckorong a csigolyák közül kissé kinyomódik, nyomja az idegeket. Erre egyes izmok befeszülnek hogy megakadályozzák a további kinyomódást. Az izom begörcsöl, bekeményszik, fáj de ez nem az az idegi fájdalom.

Vannak rá injekciók, gyógyszerek (gyulladáscsökkentők, izomlazítók, fájdalomcsillapítók stb. pl. Voltaren SR 75, Mydeton, Algopirin), krémek, masszázs, egyéb fizikoterápiás kezelések, csontkovácsok, stb.

Annyit tehetsz, hogy elmégy egy szakorvosi vizsgálatra, vagy ideiglenesen a patikustól is kérhetsz tanácsot.

A fekhelyen (ágybetét) is sok múlik, ilyenkor érdemes kemény felületen feküdve kinyújtani a gerincet. Pihenj, és kérj masszázst valakitől egy jó krémmel.

2010. szept. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20:24 vagyok. Még valami nagyon fontos: SOHA ne emeljél nehéz tárgyat hajolásból! Mindig guggolva emelünk, pont az ilyen problémák miatt.
2010. szept. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nemo kapitány: majdnem, majdnem. :-) Szép válasz volt, de picit javítanám: a masszázsnak kell jónak lennie, nem a krémnek. :-)
2010. szept. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A panaszaidat a leírás alapján még valószínűleg nem teljesen kifejlett porckorongsérv okozza, amit talán egy Scheuermann-kór vagy scoliosis okozott Nálad, de ez egyáltalán nem biztos, mert a biztoshoz látnom kéne a hátadat és egy kétoldali rtg-t a hátadról. Ha az, amit mondtam, akkor megpróbálom elmagyarázni, hogy mi okozza: a csigolyáid között porckorongok vannak. Ezeket úgy képzeld el, mint egy lilahagyma: rétegekből áll, csak lapos. A közepén van egy ideg"csomó" Ha a csigolyáid gerincferdülés vagy Scheuermann miatt ék alakúak, és/vagy nem egyenletesen fejtenek ki nyomást az adott porckorongodra, a közepén lévő idegi"központ" (nem tudom, hogy hívják magyarul, latinul nucleus pulposus, n.p.-nek szoktuk hívni) kitolódik a porckorongod szélére, és ez fáj. Súlyos esetben kilyukasztja a porckorongodat és ez a porckorongsérv, ez valószínűleg nálad nem áll fenn. Tehát mindenképpen kérj beutalót egy ortopéd orvoshoz és röntgeneztesd meg magad. Az eredményeket meg kérlek közöld velem, tudok segíteni ebben a témában, orvosok és gyógytornászok ajánlásával, sajnos nagyon rossz és nagyon jó orvosok és gyógytornászok is vannak, illetve szörnyű és haszontalan; és elviselhető és hasznos kezelési módszerek is. Várom válaszod!

Jobbulást:

Dr. Dav

2010. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem megállapitott gerinc sérvem van.Évek óta tudom, kezelem. Ha kezdődik, gyorsan elmegyek úszni. Legtöbbször segit, ha nem, voltaren kúpozok. Gerincferdülés is lehet,az orvost nem tudod kihagyni.
2010. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
lehet hogy bechterew szindroma
2010. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!