Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszonyatosan fáj a hátam.4,5...

Iszonyatosan fáj a hátam.4,5 hónapja szoptatok, ülve! Mit lehet használni?

Figyelt kérdés
Már ahogy megemelem a kisfiamat, az is rettenetesen fáj. Bébihordozóban nem is cipelem már egy métert sem. Próbálok fekve szoptatni, de befelé forduló mellbimbóm van és csak bénázunk, mire fekve sikerül neki kiszívni. Ortopédián csipőszűréskor rákérdeztem, hogy mit lehet használni, dokinő gyorsan lerázott, hogy szoptatás alatt semmit. De ezt nem lehet elviselni. Kisbabám éjszaka is 2x kel, de sírni tudnék, annyira fáj a hátam. Akinek volt hasonló problémája, mit használt?
2010. júl. 18. 21:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit elfelejtettem, hogy én 45 kiló vagyok, lehet a soványságom is hozzásegít ehhez az állapothoz.
2010. júl. 18. 21:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Szoptatóspárna? Nekem is nagyon becsomósodott a derekam az ülve szoptatástól meg a cipeléstől, elmentem masszőrhöz, nagyon sokat javult, kimasszírozta a csomókat.
2010. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Erre nem érdemes semmit szedni - legalább is igy értettem a használnit, mert az árt a babádnak. Viszont keress valami más helyzetet szoptatáskor, mert valószinüleg attól fáj a hátad, hogy rossz tartással ülsz közben.

Keress egy KÉNYELMES ülöhelyet, ahol hátra tudsz támaszkodni, a karodnak is van támasztéka olyan magasan, ahogy a gyereket tartod. Ugyanis ha görnyedten ülsz, meg a baba súlyát is tartod (kötben féloldalra húzódik a hátad), akkor teljesen természetes, hogy hátfájást kapsz. Esetleg a védönöt hivd el, hogy segitsen a jó poziciót megkeresni.

A beforduló bimbóra meg lehet kapni bimbóvédöt, ha azt használod, akkor gyorsan ki tudja a baba hozni, és utána lehet anélkül folytatni. Igy a fekve szoptatásnak se lenne akadályas.

2010. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy barátnőmnek volt iszonyatos hátfájása. A körzeti orvos beutalta gyógytornászhoz, aki mutatott neki gyakorlatokat, amiket azóta is csinál otthon.


A masszás is nagyon jó, csak sajnos drága.


És szerintem próbálkozz a fekve szoptatással, biztos belejön a babád egy idő után. Az elején az enyém se tudott fekve szopni, de egy idő óta meg már csak fekve szoptatok.

2010. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én is ezzel szenvedtem, pokoli rossz volt, nekem a terhesség alatt kezdődött, mikor megvolt már a babám, még a szőnyegre sem tudtam lefeküdni, aztán én nem is bírtam ülve szoptatni, csak fekve

én nem használtam semmit, idővel elmúlt, de több hónapig megvolt, aztán magától múlt el

de talán vmi homeós cucc biztos van rá, vagy ami tényleg jó lenne, az a gyógytorna

2010. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szopipárna!
2010. júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem attol mult el, hogy elkezdtem tornazn, persze nagyon kimeletesen, mert marhara fajt a hatam, derekam.

1. hanyatt fekszel a foldon, labak behajlitva, folhuzva, es dontod oket jobbra-balra, lassan.

2. negykezlab vagy, probalod a hasad behuzni lassan majd kiengedni, lassan, hasizombol.

3. hason fekszel, kezeid elore nyujtva, jobb kar es bal lab emel, majd forditva.

ilyesmi gyakorlatokat csinalj, lassan, aztan ahogy erosodsz, lehet tobbet, a lenyeg, hogy a hasizmod erosodjon. nekem ugyanez volt es 2-3 alatt sokat fejlodott. kitartas.

2010. júl. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fekve próbáld meg oly módon, hogy kicsit feléhajolsz, úgy adod a szájába a bimbót, a melled felőli kezedre fekszel, esetleg párnát is tehtsz mögéd, akkor neked kéényelmes lesz, a pici pedig be tudja kani a bimbót, mintha ülnél.
2010. júl. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is a szopipárnára szavazok! Én még terhes voltam, mikor megvettem, akkor azzal aludtam, tök jól tartotta a hasamat. Most meg csak azzal szoptatok.


[link]

2010. júl. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szopipárna és gyógytorna! Elmész egy gyógytornászhoz, mutat neked 5 egyszerű gyakorlatot, amit utána otthon csinálsz. Napi 3x5 perc az egész és csodát tesz.
2010. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!