Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell az emberekre...

Miért kell az emberekre ráerőszakolni?

Figyelt kérdés

Miért kell ráerőszakolni az emberekre az oltást?

100%-ig magánügy, hogy valaki oltat vagy sem, de mégis sokan kötelezővé tennék. Miért nem lehet elfogadni, hogy valaki nem kér belőle? Attól még a másiknak ott a lehetőség, hogy beoltassa magát.


2021. jan. 14. 18:50
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted milyen maszkot hordanak? Milyen betegséget remélsz a maszktól, ami szerinted mindent átenged?
2021. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

#29, súlyosan nem érted a dolgot.

Olvass utána a legionella betegségnek amit pont így tudsz elkapni.

Amúgy tudtommal az orvosok FFP3 maszkot hordanak amit cserélnek is időközönként. Azt meg ne mondd hogy az ősszel hordott sál meg kendő meg a mostani sima textil maszk bármit is ér.

2021. jan. 15. 06:37
 23/43 anonim ***** válasza:
FFP3 szigorúan tilos egészségügyi intézményben hordani (elvileg). Orvosok FFP2/sebészi papír maszkot hordanak.
2021. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
#32, érdekes mert pont az FFP3 szűrné a vírusokat, baktériumokat. De legyen igazad
2021. jan. 15. 11:27
 25/43 anonim ***** válasza:

[link]

Na ezért nem kell oltani eszetlenül. Teljesen értelmetlen.

2021. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

#53, "Mégis kire is van ráerőszakolva az oltás?"

Mindenkire aki a későbbiekben utazni akar vagy fesztiválra menni vagy bármi ilyen helyre. Kötelező nem lesz, csak kb ellehetetlenítenek majd ha nem oltatod be magadat. Örülök, hogy így döntöttél, te védett vagy (és a kollégáid is). Nincs mitől félned, főleg nem azoktól, akik nem oltatnak.

2021. jan. 15. 19:39
 27/43 anonim ***** válasza:

1. Egyelőre sehol nem kötelező az oltás és az összes általad felsorolt korlátozás sem él max gondolkodnak rajta.

De mint mondtam, én ezzel egyet értek. Eddig is érzek korlátozások, hiszen egy csomó országban vannak beutazáshoz kötelező oltások. Ha nem akarod beadatni, akkor nem kell oda menni nyaralni.


2. Ki modta, hogy az oltatlanoktól félek? Te vagy képtelen megerteni, hogy mi az a KÖZegeszségügy.

Vannak olyan emberek, akik valami miatt nem kaphatnak oltást. Őket senki más nem tudja megvédeni, csak a többi, oltott ember. Tudod, nyájimmunitás. Ez a legtöbb oltásnál így működik...

Mert azokat is meg kellene védeni valahogy, akik valami betegség miatt fokozottan veszélyeztetettek, de a betegségük kizárja az oltást.

Bizony az értelmesebb emberek ennyit bevállnak a KÖZ érdekében.

2021. jan. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
#48, Ok, értem amit mondasz, de ő rájuk nem csak ez, hanem más betegség is veszélyes lehet amire nincs oltás. Akár egy sima influenza is. Szóval eddig se voltak biztonságban és eddig se zárkóztak be szerintem.
2021. jan. 15. 20:06
 29/43 anonim ***** válasza:

Influenza ellen van oltás, és a veszélyeztetetteknek ingyen van minden évben. Csak szólok.


És persze. Meghalhat másban is. Akkor ennyi erővel semmilyen oltásnak, műtétnek, gyógyszernek nincs értelme, hiszen úgy is van más, amibe bele lehet halni.


Szerintem ha a te rokonod lenne, aki belehal, akkor rögtön nem lenne ekkora szád.

2021. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: egyik oltás sem 100%-os. Tehát a védettseghez bizony kell a nyájimmunitás is. És ha én beadatom másokért is, akkor talán jogosan várom el, hogy más is megtegye.
2021. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!