Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van az hogy sokan...

Miért van az hogy sokan próbálják ráerőszakolni a katéter viselését inkontinens emberekre mikor az sokkal fertőzőbb és kellemetlenebb mint a pelus? Valamint te mit választanál ha inkontinensé válnál valami miatt?

Figyelt kérdés
2015. júl. 22. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, én csak azt tudom, hogy nagyon remélem, sosem lesz ilyesmire szükségem... :S
2015. júl. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Ültél te már pisis pelenkában adott esetben egész nap, ilyen melegben?? Nem hiszem. Hidd el, a katéter sokkal kényelmesebb és egészségesebb ilyen esetekben.
2015. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és tudod hogy a katéter miatt a baktériumok simán feljutnak a húgyutakba, és ebben a melegben a felszaporodott bacik sokkal keményebben támadnak? kisgyerekek is elvannak a pelusban.
2015. júl. 22. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hát ha kellemetlen a katéter, akkor a pelenkát választanám, ez egyértelmű.


Menstruációnál se tamponozok mert volt hogy megfájdult tőle a hasam. Betétet cserélgetem inkább, az nem fáj.

2015. júl. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Tévedsz kedves kérdező. A pisis pellusban sokkal inkább elszaporodnak a bacik és feljutnak a húgycsövön át a húgyhólyagig illetve a vesékig.

Tudom, mert nagyapám éppen nemrégiben került kórházba súlyos vesegyulladás miatt, azért, mert nem volt hajlandó katéterezni magát, hanem pelenkázott inkább! Ennek az lett a következménye, hogy majdnem meghalt, annyira súlyos vesegyulladása lett!!!!! 1 hét kórházi kezelés után engedték ki katéterrel...és tudod mit mond?? Hogy sokkal, sokkal kényelmesebb a katéter, mint a pelenka! Pedig ő is fosott tőle...meg nem akarta...de már rájött, hogy még mindig jobb, sőt...kényelmesebb is. Azóta újra jól van, elmúlt a gyulladás, jön megy, jól érzi magát.

2015. júl. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó. Szerintem nincs igazad.


Eleve egy állandó katéter szinte BIZTOS hogy fog gyulladást okozni. Nem is beszélve arról hogy a nemi életedet kukába dobhatod. Nem mondom hogy a pelenka nem okozhat problémát, de ha már megvan a baj, akkor nyilván ha engedi az ember a kezelést, - gondolom a papi nem akarta a kezelést sem és így fajultak eddig a dolgok- megúszhatja komoly következmények nélkül.


A nagyapádnak gyanítom már nagyon gyenge az immunrendszere, és emiatt is fogékonyabb a fertőzésekre. Azonban az köztudott tény, hogy az állandó katéter biztos hogy fog okozni fertőzéseket. A pelenka nem. Rengeteg inkontinens emberrel beszéltem már, főleg olyanokkal akik a nyugaton élnek, -"ici picit" fejlettem orvoslás van ott ^^- és ilyenről még nem hallottam. Azonban javában akadt olyan akinek szintén, a pápához hasonlóan súlyos gyulladások léptek fel a KATÉTER miatt. Ugyanis ha katéterezve van, az összes záróizom FOLYAMATOSAN nyitva van. márpedig ez egy nagyon szép tág támadási felület a baktériumoknak. szia.

2015. júl. 23. 19:03
 7/9 A kérdező kommentje:
olvasgatni való :) [link]
2015. júl. 23. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ne akarj bemagyarázni semmit. Egészségügyben dolgozom. :) Tudod mit? Felőlem azt csinálsz amit akarsz. Majd rájössz.
2015. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért mert az egészségügyben dolgozol, még nem biztos hogy neked van igazad. elég sok buta nővérkével , betegápolóval találkoztam már ;)


amúgy meg olvass utána az interneten. Köztudott TÉNY hogy a katéter sokkal kellemetlenebb, veszélyesebb mint a pelenka viselése. eleve valamit hosszabb távra bele helyeznek az emberi testbe... A leírtak alá is támasztják ezt. Én még azt is megkockáztatom hogy a papádnak valami más váltotta ki a gyulladást, nem a katéterezés. Amúgy az orvosok inkább a pelenkát ajánlják. Katéterezés az nem való hosszútávra, leginkább a kórházban tartózkodás idejére szokták behelyezni. Amúgy képzeld el, ha a katéter elcsúszik, vagy bármi történik vele. rögtön mehet a papi orvoshoz. nem is beszélve arról hogy folyamatosan cserére is szorul az a behelyezett valami, amit szintén orvos vagy betegápoló végezhet. Eléggé körülményes, és még VESZÉLYES is! Ismerek pár orvost, akik ugyan NEM magyarok, viszont ebben kétséget kizárólag abszolúte velem értenek egyet.

2015. júl. 23. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!