Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell az emberekre...

Miért kell az emberekre ráerőszakolni?

Figyelt kérdés

Miért kell ráerőszakolni az emberekre az oltást?

100%-ig magánügy, hogy valaki oltat vagy sem, de mégis sokan kötelezővé tennék. Miért nem lehet elfogadni, hogy valaki nem kér belőle? Attól még a másiknak ott a lehetőség, hogy beoltassa magát.


2021. jan. 14. 18:50
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
86%
Személy szerint megértem mindkét nézőpontot is. A közegészségügy az nem magánügy, viszont ez egy olyan vakcina amit nem használ az emberiség évtizedek óta emiatt én biztosan, csak nyomós indokkal oltatnám be magamat vele.
2021. jan. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Oké, értem, hogy ha mindenki beoltatja magát, akkor ELVILEG megszűnik ez az egész vírus helyzet.

De ha 10 emberből mondjuk 7 beoltja magát 3 pedig nem, akkor az a 7 miért fél a 3tól? Ők védve vannak vagy ha nincsenek, akkor meg kb semmit érő az oltás.

2021. jan. 14. 18:57
 3/43 anonim ***** válasza:
70%
Mit hisztizel? Nem lesz kötelező, nem oltatod magad, és itt vége is a történetnek.
2021. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
47%
Abszolút nem érted az oltás működését, így felesleges is bármit mondanunk neked. Gondolom a többi kötelező oltást sem adatnád be magadnak, hisz minek? Vannak többet ilyen felfogással, hála nekik a kanyaró is újra terjed
2021. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
31%
Senki nem erőszakolja rád az oltást. Hallottál 1 olyan mondatot hogy kötelező lesz? Nem. de ha nem vagy hajlandó tenni azért hogy a társadalom védett legyen akkor tűrd el hogy a társadalom nagy része ferde szemmel fog nézni rád. Akkor lenne 100% magánügy ha egyedül élnél egy lakatlan szigeten.
2021. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
55%
Kérdést hogyan lehet lepontozni? 🙂
2021. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

#3, Nem hisztiztem, és így kimondva nem kötelező, de mégis majd ellehetetlenítik azt aki nem akarja beoltatni magát.

#4, Ha felesleges, akkor minek is írtál ide?

#5, a társadalom azon része aki oltat minden hogyan védett. Nem értem, akkor ők miért néznek rám ferde szemmel? Hiszen, nem tudják elkapni tőlem.

2021. jan. 14. 19:03
 8/43 anonim ***** válasza:
31%
Te gyakorlatilag azt várnád el, hogy a társadalom 70%-a oltassa csak be magát, de te nagy vagy hajlandó, majd élveznéd hogy megszűnt a betegség és mások elvégezték helyetted a feladatot. Ezt nevezem felelősségvállalásnak. Minél nagyobb a társadalom átoltottsága annál tovább hatásos a vakcinam ugyanis aki elkapja abban mutálódhat és ha elér a mutáció egy szintet a vakcina már nem hatásos ellene. Így te is felelős vagy ha évek múlva újabb fertőződések lesznek. De persze biztos az egész csak kitaláció és billgécc meg 5g meg minden. Ringasd magad dajkamesékkel nehogy felelősséget kelljen vállalni bármiért.
2021. jan. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Nem várom el hogy bárki oltasson. Ezt nem írtam sehol. Felőlem senki ne oltasson.

Én se fogok mert kb semmit nem tudni az oltásról még

2021. jan. 14. 19:37
 10/43 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon nem jól tudod. Ez nem magánügy, hanem közegészségügy. Ahogy a fertőző betegségek is.
2021. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!