Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vállficam? Mit tegyek/mit ne?

Vállficam? Mit tegyek/mit ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap elég nagy marhaságot csináltam, megfogtam magam fölött egy gerendát és közben guggoltam le. (tudom hülyén hagzik, de a lényeg hogy sajnos kiment a jobb vállam). Azt hiszem vállficam. Elég rossz érzés volt, nem fájt csak furcsán tudtam mozgatni a kezem. Közben mondták próbáljam mozgatni. Megpróbáltam és elég nagy hang kíséretében helyrement. Azóta nem fáj szerencsére, viszont nem tudom hogy mekkora eséllyel ugrik ki újra illetve mit csinálhatok/mit nem?

Igazából nem akarnék rögzítőkötést ha nem muszály, mert irodai munkát nem tudom hogy végeznék hetekig, illetve pl. térdficamom után is gipszet hordtam egy hónapig ami azt eredményezte hogy nagyon összement a combizmom, és még 1 év után sem az igazi :(


Szerintetek?


F/22


2010. aug. 14. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
orvosnál voltál vele?
2010. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Iszonyat sz*pás lehet belőle, ha tényleg ficam (aminek a jelentése, hogy az ízületi fej és a vápa eltávolodnak). El kell menned orvoshoz. Ha nem reponálják (helyezik vissza a vápába), akkor a körülötte lévő izmok és szalagok károsodnak, aminek a vége MŰTÉT. Szóval irány a traumatológia/ortopédia, ha jót akarsz magadnak.


végzős orvostanhallgató

2010. aug. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem voltam, de nem duzzadt meg, nem fáj és úgy érzem a helyén van. Nem lehet hogy elég neki a pihentetés?
2010. aug. 14. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:
A váll ficam ugy fáj mint a nyavaja úgy hogy nem az volt csak meghúzódott a vállad,nekem mikor vállficamom volt a csont kidudorodott a vállamból és mentőt hívtak s vissza kellet helyezzék a csontot szóval ez nem ficam!
2011. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!