Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Büdös a szappanunk, mit...

Büdös a szappanunk, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre, hogy anyám valószínűleg új folyékony szappant öntött a szappanos tubusba, de utána valami elviselhetetlen szaga volt, mikor megmostam vele a kezemet. Ma is megmostam, mert elfelejtettem de ugyanolyan büdös. És nem megy le semmivel a szag a kezemről. Megmostam hirtelen az epres tusfürdőmmel és ugyanolyan szaga van a kezemnek, utána valami zöld olivás szappannal is és most kicsit jobb. Mi van ezzel a szappannal? Sose volt ilyen. Nem tudom épp mihez hasonlítani a szagot, de kellemetlenül büdös. Remélem nem a vízzel van baj, bár azt megszagoltam és semmi. Tervezek ma venni új szappanos tubust, mert azt nem vagyok hajlandó használni. Hányingerem van tőle konkrétan. Hogyan szóljak anyámnak? Sokszor ugyanazt a szappanos tubust tölti újra, mert azt szereti vagy újrahasznosít nem tudom, de hiába szólok néha neki, ide lenne új szappanos tubust venni és olyat amit legalább én is szeretek, hajthatatlan. Nekem sok féle tubusos szappan lenne jó mint a csokis, epres, narancsos és ilyesmik. Anyám egyszerű tescos 1 literes szappant használ, és semmi illata kb. Teljesen átlagos. Simán lenne pénze venni kicsit igényesebbet de nem hajlandó. Miért? Egyszer azt mondta te a tiedet használod mi pedig ezt...Miért nem nyílik új dolgokra? Nem értem. Ez csak szappan. Sajnos még mindig olyan büdös a kezem, mit tegyekm hogy le jöjjön a szag?

2020. okt. 10. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem a szappan itt a legnagyobb baj szerintem.
2020. okt. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hanem??? miért nem fejted ki bővebben, ebből most szerinted miből jövök rá? Lusta vagy leírni? Mindig figyelek a higéniára, naponta mosakszok, mindig igényes vagyok, ha erre akartál "utalni"...
2020. okt. 10. 09:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Neharagudj nem akartalak megbántani. És nem arra gondoltam hogy igénytelen vagy. Hanem hogy édesanyádnak kellene változnia hogy neked is megfeleljen, valószínüleg nem annyira rendezett a kapcsolatotok mivel nem igen hajlik arra hogy rád hallgasson. Sajnos sokan vannak akik ilyenek hogy ragaszkodnak valamihez akkor is ha jobb lenne ha mondjuk rád hallgatna és jó illatú szappant használna ha már ebben a vírusos időben többször kell kezet mostni az átlagosnál.
2020. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szappanos tubusokat újra lehet tölteni akárhányszor, csak ha már koszos, akkor célszerű előtte elmosni kívül-belül. Ha már retkes, akkor inkább fogd meg és dobd ki. Ha keresik, akkor közlöd, hogy kidobtad, mert retkes volt már.


Egyébként én sem szeretem az olcsó folyékony szappanok illatát, de azért büdösnek egyiket sem mondanám. Nem tudom elképzelni mit csináltatok vele, hogy maradandó szagot hagy a kézen.


Különben hagyományos kemény babaszappant vennék, az ezer százalék, hogy lehoz mindent a kézről.

2020. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szappan tubusokat újra lehet tölteni ahányszor akarod, a citromlé sok szagot semlegesít. Ha neked nem tetszik az a szappan próbálj meg egyezni anyukáddal, hogy te mást szeretnél magadnak venni.
2020. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugalom. A ferjem is vett mar olyan ylang-ylang vagy mittudomen, hugyszagu szappant, amilyet indiaba szerelmes jogazo ismerosokon lehet erezni. Pisiszag.

En retro ovalis szappant hasznalok. Anyukaddal nem teheted meg, hogy kihajitod, de vegyel egy hagyomanyos darab szappant. Meg egeszsegesebb is, es jobban tisztit.

2020. okt. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg a hagyományos dove szappant, és ne folyékonyan. Én jobban szeretem, de a dettol szappan még jobb.


Hallottam már olyat, sőt szagoljam is, ahol sokáig bontva volt egy folyékony szappan! Lejárt idejű, és "romlott" volt, nyúlós ragacsos büdös. Ez a lejárat, a régi tubus nincs elmosva, benne marad a régi szappan, szóval így neeeem jó.


Ez az én véleményem.

Nalunk van sima szappan, folyékony is, van a baba folyékony szappannak egy fertőtlenítős változata, és van utána kezfertotlenito gél. Mindet külön tartjuk Pepcoban vásárolt, viszonylag olcsó pumpás flakonokba. Ajánlom. Van szettben is,csak feltoltod.

2021. jan. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!