Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A koronavírus miatt ellátatlan...

A koronavírus miatt ellátatlanul maradt, és esetleg tartós károsodást szenvedett betegek fordulhatnak kártérítésért?

Figyelt kérdés
Igazoltan,az ellátás hiányosságai miatt kerültem olyan helyzetbe, hogy jelenleg amputáció előtt állok. Van valami módom arra, hogy legalább valahol panaszt tehetek, ha nincs is lehetőség kártérítés igénylésére?

2020. júl. 24. 07:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Panaszt tehetsz, de ennyi az egész, eredménye nem lesz, mert nem emberi mulasztás okozta a problémát, hanem egy általános helyzet.



Azt igazán nem tudom azonban elképzelni, hogy mi bajod van, ami miatt amputációra kerül sor - ugyanis ha tényleg súlyos eset lett volna, azt ellátták a korona közben is, ha meg eleve elhanyagolt állapotban voltál korábibi mulasztások miatt, akkor az nem a vírushelyzet hibája.

2020. júl. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Persze, tehetsz panaszt, csak mi értelme lenne?
2020. júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Ki ellen? Az orvos ellen, aki nem látott el, vagy a kormány ellen, aki kihirdette a vészhelyzetet?

Megkérdezhetem, hogy részletesen mi volt a gond? Én sem nagyon tudok olyat elkélzelni, hogy egy akut problémával elküldtek volna.

2020. júl. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
En több olyan embert is ismerek akit akut problémával nem láttak el....
2020. júl. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első négy válasz is igaz, de akkor most ötödikként én igyekszem a kérdésre válaszolni.

A betegjogi képviselethez tudsz fordulni.

2020. júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elindíthatod a pert, csak nem biztos, hogy nyerni is fogsz. Bizonyítsd be, hogy az állapotromlás nem következett volna be ugyanúgy a kórházban, mint otthon, távgyógyítással!
2020. júl. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Több válasz érkezett, köszönöm szépen! Nem akartam részletezni az esetet, kicsit hosszú lenne, de olyan betegséggel kezdtem, ami súlyossága ellenére, kicsit hosszabb idő alatt, de teljesen gyógyítható! Mivel az ellátó intézményekbe, a szakorvosokhoz való eljutás nehézségei, heteket vettek el a gyógyulás elől.Az összes dokumentum alátámasztja állításomat,fotókkal rögzítettem a folyamatot, bár akkor csak a családomat szerettem volna a képekkel tájékoztatni, hiszen tartottam az óvintézkedéseket, főleg a karantént, hiszen ki se tudtam menni a lakásból! Hozzáteszem, hogy azok az orvosok, akikhez nehezen, de eljutottam, maximálisan teljesítették feladatukat, amiben lehetőségük volt! Előttük le a kalappal, hiszen hivatásuk, szaktudásuk,hozzáállásuk, pont elég lett volna, ha nincs megkötve a kezük! (Hálás vagyok nekik!!) " belülről látva", nem egészen voltunk felkészülve a láthatatlan, ellátásra szoruló betegek kezelésére! Szerintem, ha körülnéztek, biztos akad még hasonló eset, de sajnos, van, aki "nemcsak "egy amputációig jutott, hanem igen sokan az életükkel fizettek, hogy megakadályozzák a vírus terjedését!

A betegségem során, hetek teltek el, mire egy-egy lépést haladtunk. Ennek következménye, hogy a pont a történet végén, az elvesztett testrész!

Nem ide tartozik, de a hírek által közzé tett covid osztályok működése, minden volt, csak nem megfékezés! Fotókkal tudom alátámasztani! Mire onnan kivergődtem, addigra kiderült, hogy egy pozitív társam feküdt a mellettem lévő ágyon, majd egy héten keresztül! Nem akarok politizálni,sárral dobálózni, de szó nélkül sem akarom hagyni, és elégtételért szeretnék harcolni, ha nem is anyagiakban, de erkölcsileg mindenképp!

Be tudok mindent bizonyítani, és hála azoknak, aki online is megpróbáltak segíteni, csak a hozzájuk vezető út is nagyon göröngyös és fájdalmas volt.

Addig eljutottam a kutakodásban, hogy mostanra vannak ügyvédek, akik ezekre a területekre szakosodtak a helyzet miatt, és mint már említettem, minden bizonyíték kezemben van,( fotók, dokumentációk) egyetlen légből kapott mondat nem fogja soha elhagyni a számat! Csak még előbb essek túl a műtéten!! ( erről is van orvosi vélemény, és ki van tűzve az időpont!)

2020. júl. 25. 08:27
 8/13 A kérdező kommentje:
Még egy mondat, mert kérdeztétek, és hogy világosabb legyen! Orbáncom volt, ami későn lett kezelve ( a fentiek miatt, aztán meg is rekedt teljesen a covid osztályon eltöltött " kellemes" 1 hét alatt...eddigre már 3 hét telt el, kezelés nélkül. A kórház után, jelentkeznem kellett volna még utókezelésre, de nem tudtam sehova "behatolni"! kb. 1,5 hét után, találtam egy doktornőt, aki online kezelt ( küldtem a képeket, ő küldte a recepteket és a tanácsokat! Ő is elmondta, hogy az orbánc súlyos betegség, de ez már nagyon előrehaladott...de egy idő után, mondta, hogy az orbánc ugyan rendbe jött, de a gyulladás megtámadta a csonthártyát.A folytatáshoz több lehetőséget felkínált, csak sehol nem volt még rendelés, így nem fogadtak sehol (angiológia, neurológia, sebészet...) Újabb hetek teltek el. Közben , szinte szünet nélkül antibiotikum kúra. Végre sikerült egy ortopédushoz bejutnom, aki rtg. után közölte, hogy rá nem lépjek, csak a sarkamon járjak, és a lelettel azonnal menjek a sürgősségire. Több óra múlva, az orvos a sürgősségin megállapította, hogy ezt vagy amputálni kell már, vagy valami fémet keresztül szúrni...egy gyulladt területbe, majd hazaküldtek. Már június végét írtunk! Az ortopédián újabb lehetőséget próbált a doktor úr, menjek az OORI-be! Most onnan jövet, egyetlen megoldás van, amit 10-én el is végeznek, egy amputálás, ami már egész nagy területet érint, mert már a csonthártyát is elroncsolta a gyulladás! Hát! Ennyi! Ebben én hol voltam a hibás????
2020. júl. 25. 11:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Túl sok esélyed nincs semmiféle kártérítésre, mert senki nem hibázott a kezelésed során, csak a körülmények miatt történt így.

Az "erre szakosodott ügyvédekkel" meg külnösen vigyázz, ugyanis ha pert indítasz és elveszted, akkor az összes perköltséget neked kell fizetni, az ügyvéd munkadíján kívül, meg adott esetben még töled követelhetnek kártérítést megalapozatlan vádaskodás miatt. (Azért megalapozatlan, mert senki nem okozta, hanem így történt, személyes hibák nélkül)

2020. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az ügyvédhez csak tanácsért, és esélylatolgatásért fordulnánk! A körülményeket viszont okozták valakik, aki az intézkedéseket hozták! De, amit a tévében láttatok a felkészültséggel kapcsolatban, azt viszont tényleg meg tudom cáfolni, elég alaposan alátámasztva, de nem ez a célom! Nem ártana egy olyan statisztika is, hogy hány ember esett áldozatul ( nem feltétlenül én!) az ellátatlanság miatt! Gondolom, ha lenne köztetek olyan, aki a saját bőrén ( vagy családtag, ismerős esetén) tapasztalta volna meg a hasonló dolgokat, talán másként vélekedne! Én nem hibáztam, csak beteg mertem lenni egy olyan helyzetben, amikor nem volt fontos semmi, a vírusjárványon kívül! Viszont a lábujjam nem fog kinőni!! A krónikus betegek, akiknek fejvesztve kellett kikerülni az ellátásból, és esetleg még élve, azok szintén nem tehettek semmiről, csupán megöregedtek és betegek. Azt már nem is említem, hogy daganatos betegként a kontrol vizsgálat elnapolódott, de úgy érzem, nincs problémám ( leletem sincs, mondjuk!), azért nem is törtetek...majd egyszercsak az is beindul, csak járóképes legyek adigra!
2020. júl. 25. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!