Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koronavírus miatti cégbezárás...

Koronavírus miatti cégbezárás okozta kár ráterhelhető-e a vírusos dolgozóra aki közvetve a cég bezárását okozta?

Figyelt kérdés

Jó bonyolultan fogalmaztam, tehát X dolgozó tüneteket észlel magán jelentkezik az orvosnál az Covid tesztet csináltat, pozitív, erre feltérképezik a kapcsolati hálóját (rutineljárás) kiderül hol dolgozik, kiderül milyen körülmények között (szoros összezártságban -üzem) erre a népegészségügyi hatóság karanténba teszi a gyárat magyarán bezáratja X időre.

Ez hatalmas veszteség a cégnek.

A vezetőség ráterhelheti az okozott kárt a beteg dolgozóra? Aki közvetetten és akaratlanul de a cég bezárását okozta?


2020. júl. 9. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Nem, szerintem ez vis major.
2020. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Aztán utána jól kiderül esetleg, hogy pont az igazgatótól kapta el...

A sok töketlen cégnek nincs pár havi tartalékja sem, mert mindent egyből mindig vagy visszaforgatnak, vagy fejlesztenek, vagy új székházba költöznek, vagy kiveszik nyereségnek, vagy az igazgató vesz rajta még egy Porschét. Csak arra nem marad sosem, amire kéne. Én minden céget arra köteleznék, hogy 3 havi bértömeg legyen mindig letétben/tartalékban, a felette levő résszel meg azt csinál, amit akar.

2020. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

"Én minden céget arra köteleznék"

Köteleznél? Miért? Hadd hulljon a férgese..

2020. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem terhelheti rá, mert ez vis maior. Meg úgy egyébként is, eleve a cég rendelte be dolgozni a járvány közepette, tehát még ebből a szemszögből nézve sem hibáztatható a dolgozó.
2020. júl. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!