Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért dohányzol, ha dohányzol?...

Miért dohányzol, ha dohányzol? Ha nem dohányzol, akkor kérdezted már a körülötted lévőket, hogy miért dohányoznak?

Figyelt kérdés

A "mert megnyugtat,mikor ideges vagyok" válasz számomra már lejárt.Elég a hülye rizsából,az igazságot akarom tudni.Múltkor a tanáromtól kérdeztem meg,hogy miért hoányzik(persze csak úgy szépen),azt mondta,hogy ő nem tudja.Anyámat is kérdeztem,mamámat is kérdeztem,nem tudták megmondani,hogy mi a jó benne.A 14-20 évesek általában azért,mert menő(kivételek vannak,ritkán).De efelett a kor felett miért dohányzik valaki?Komoly indokot szeretnék,és ha valaki tud az általános válaszon kívül más elfogadható választ írni,akkor az írjon!Nem értem,miért jó?

Nem sértésből mondom,de a cigi nem oldja meg a problémákat!A 14-20 évesekét igen,mert nekik az a problémájuk,hogy a menő gyerekeket követni kell,és csak így lehet követni..szval ők azért szívják.De az idősebb,meggondoltabb generációt kérdezem!:D


2010. máj. 3. 23:16
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és a "leakarok fogyni" duma sem divat már.
2010. máj. 3. 23:23
 2/17 anonim válasza:
100%

Én 17 éves vagyok, és napi 1 szál szokott elmenni. (Persze bulikba több...) Ez általában úgy megy, hogy otthon kiülök a teraszra, egy kávé, vagy tea mellé és szépen lassan elszívogatom. Igazából nem tudom én sem megmondani, hogy miért. Szeretem nézni a füstöt, és úgy érzem, hogy megállok az időben pár percre. Néha meg csak úgy magától jól esik.

Persze tudom, hogy ha kellene, akkor gond nélkül letudnám tenni, de így sem vagyok nagyon rászokva, mivel napi 1 szál, nem ugyanaz mint napi 1 doboz.

Volt olyan idő mikor elutaztunk 3 hétre, akkor első 3 napom picit nehézkesen telt, mert kívántam a cigit, de utána átmentem egy holtponton és már egyáltalán nem kellett. Mikor visszajöttünk 1 hónapig nem is szívtam egy szálat se, aztán valahogy még is jött egy, és megint a "napi programmom" része. Tervezem, hogy nyáron egy szép napon végleg leteszem, esetleg elöbb ha egy olyan lánnyal találkozok akit ez zavar:)

Üdv!

2010. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar...csak éppenséggel eleget ártott már ez a tüdőmnek..fulladoztam tőle 2 évig..most megszűnt,kivonulok,mikor cigiznek körülöttem.Kivéve mamámtól,ő még nem tud menni,meg olyankor énis jókat hülyülök vele,és olyankor neki megteszem azt az engedményt h neki se kell kimennie meg nekem se:D
2010. máj. 3. 23:36
 4/17 anonim ***** válasza:
6%
mert dohányozni piszok jó érzés, azért. meg megnyugtat. meg fogyaszt. ennyi
2010. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért, mer anyám 1 köcsog és mindenbe belköt és semmi nem jó neki, és az évek során elérte azt, hogy az agyam alapállapota nem 1 nyugodt laza állapot, hanem 1 deffenzív állas és mindig azt várom tudat alatt, hogy mikor köt belém vki a ófaszé.Amikor elszívok 1 szálat, akkor ebből az állapotból kizökkenek, tudok 1 jót lazítani, előjön az igazi énem, haverokkal hülyülni tok, és 1szóval 1 2-3 óráig jól érzem magam a cigi segítségével
2010. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
A dohányosok azért bagóznak, mert egyszerűen FÜGGŐVÉ váltak. A cigaretta DROG. Legalizált DROG.
2010. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mert jól esik.
2010. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De ha a többi drogot tiltják,akkor ezt miért nem tiltják be?:S hiszen akkor ez is drog,nem igaz?Szóval drogosok a cigisek is,meg az alholizálók is,nem?:S
2010. máj. 4. 13:04
 9/17 anonim ***** válasza:
Mért szívják az emberek évszázodok óta? Nemtudni. Számomra egy nyugodtan elszívott cigi saját termelési dohányból megszépíti a napot. Mellesleg piszoknagy kultúrális értéke van csak ezt nem olvasod az antidohányos kampányokban.
2010. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Azért nem tiltják be, mert az államnak van a legnagyobb haszna a cigin.


Miért? Eleinte szédültem tőle, aztán miután már nem szédültem, lassan rászoktam. Jó volt a társaság, kijártunk cigizni, jókat röhögtünk, jól éreztük magunkat, pótcselekvésnek meg rágyújtottunk.

Sok év után sem bántam meg a döntésem, nem sárgultam be sehol, nem fulladozok. Nem mondják, hogy büdös vagyok, mert a barátok is dohányoznak. Emellett nem megy el több napi 1-2 szálnál, ha akarnám letenném. De nem akarom.


21/L

2010. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!