Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 évesen cigizik. Hogy...

14 évesen cigizik. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

a barátnőm 14 éves és cigizik.Próbálom lebeszélni de nem megy, engem is kínált volna, egyszer beleszívtam és annyi volt. A szülei is tudják, és nem szólnak érte.Nagyon jó barátnők vagyunk azért szeretnék neki segíteni, de nem hallgat rám, mert a szülei úgysem szólnak neki? Mitévő legyek?

14/l


2010. ápr. 11. 18:39
1 2
 11/15 P.Vik válasza:
nem gááz...szeretem a fekete humortXD...
2010. ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

azért akaromh ne cigizzen mert nagyon jó barátnők vagyunk és tudom h nagyon káros, főleg fiatal korban.

a növés nem jó kifogás mert 170 magas és az annyira nem számít alacsonynak

kb. egy éve nagyon mondta h ő tuti hogy később nem fog cigizni mert milyen rossz akin érződik a füst.. stb. ez hoztam fel neki h régen még a gondolatól is irtózott...

2010. ápr. 13. 20:28
 13/15 anonim ***** válasza:

Nos úgy tehetsz vele sztem jót ha nem hagyod hogy sokat cigizzen. mert úgy nem fog annyira rászokni. és időnként kell egy 7 szünet. - evvel a módszerrel pár év múlva lényegesen könnyebben le fog tudni szokni.

Saját tapasztalat:P

2010. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én 15 évesen szoktam rá a cigire, viszont nekem van is családi hátterem hozzá, szóval sokat segített abban, hogy ne legyek tömeggyilkos. Ennyi idős korukban az emberek gyűlölik ha beleszólnak a dolgaikba, nem mondom hogy később nem, de tiniként az ember különösen érzékeny rá, két hugom és egy őcsém is van nagyjából ennyi idősen, ismerem az észjárásukat. Bár nem tudom, hogy divatból dohányzik-e vagy csak felvágni akar-e vele, de amit tehetsz, hogy meghallgatod, elfogadod, hogy ő ilyen, és próbálod elterelni a figyelmét, hogy ne gondoljon a cigire. Igaz nem lehetsz vele a nap 24 órájában... ne tiltsd, ne ellenkezz, mert a fal annál erősebben nyom, minél erősebben tolod ;)
2010. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
lassan 16 leszek (43 nap xD), és fél éve dohányzom. családi és egyéb magánéleti dolgok is "elősegítették", hogy rászokjak... őszintén, nem akarok leszokni. még. tudom, hogy mennyire káros, meg minden... egyszer biztos megváltozik a véleményem. az én legjobb barátnőm is folyton azzal jön, hogy nem szabadna... amikor szólok neki msn-en, hogy pillanat, kimegyek egy cigire, mindig csak annyit ír, hogy "husi, hat perc." ez annyit tesz, hogy állítólag egy szál cigi hat percet elvesz az életedből. megértem, hogy aggódsz a barátnődért, de bele kell törődnöd :( azért nyaggasd néha. 16/L
2010. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!