Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 évesen cigizik. Hogy...

14 évesen cigizik. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

a barátnőm 14 éves és cigizik.Próbálom lebeszélni de nem megy, engem is kínált volna, egyszer beleszívtam és annyi volt. A szülei is tudják, és nem szólnak érte.Nagyon jó barátnők vagyunk azért szeretnék neki segíteni, de nem hallgat rám, mert a szülei úgysem szólnak neki? Mitévő legyek?

14/l


2010. ápr. 11. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
rá sem kellett volna szoknod
2010. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
vagy szoknia
2010. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
nem fogod tudni leszoktatni,ha ő nem akar.ez van sajnos.
2010. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
szivja csak:D neki lesssz majd tiszta luk az arca.:O:D
2010. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
mi közöd az ő életéhez?
2010. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
mond neki h nem fog megnőni. ilyen korban úgyse fog leszokni amugy
2010. ápr. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Húh, ha egy barátnőm azzal jönne, hogy szokjak le, biztos lekevernék neki egy pofont és onnantól fogva nem lennénk barátok...

Ő a barátnőd, és ez van. Így kell elfogadni. Esetleg próbálj beszélni vele arról, hogy miért is olyan fontos a cigi, miért kell cigiznie? Nem dohányos barátaim megkérdeztek, de nekem olyan határozott állásfoglalásom, érvem, és okom van a dohányzás mellett, hogy elég volt egyszer megkérdezniük, megértettek, hogy nekem szükségem van a cigire.

Ha neki nincs határozott oka cigizni, annyit tud mondani, hogy "csak", "mert" vagyi ilyen üres dolgokat, akkor légy ügyes és világíts rá, erősítsd benne, hogy neki semmi értelme cigizni. Nem holnap vagy a jövő héten fog leszokni, mert nálatok még erős a kortárs nyomás, de később biztos, és jobb később, mint soha, ugyebár.

2010. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
mondd neki,hogy ettol nem fog megnoni a melle:-D vagy,hogy esetleges meddoseg is kialakulhat,ha valaki 18eves kora elott dohanyzik,kicsit ijesztgetsd,de szerintem nem fog leszokni a kedvedert,de szerintem legalabb probald meg mondani neki,hogy keveset szivjon egy nap max 6-7 szalat,mert annal tobbol,komoly baja lesz 20eves korara! 22L
2010. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 P.Vik válasza:
kár hogy már nincs Pesten a Bodys kiállítás...elvihetted volna és megmutatthattad volna hogyan néz ki egy dohányos tüdő.....ja meg persze bizonyított tény, hogy aki még növésben van és rászokik a cigire megáll a növésben!meg hantázz neki durva dolgokat...pl elszürkül a bőre, sárga lesz a foga, meg el kezd rohadni....etc....:D....bár ezek igazakXD...de ilyeneket:D:Dés én most megyek és rágyujtok:D23/l
2010. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Előző!

Hát igen, igazak, de csak 50 évesen fogja ezt érzékelni. Arról meg jobb, ha nem tud. ;)

(Én nem akarok még 30 évet élni, családot sem akarok, csak minél előbb letudni a mókuskereket. A cigi segít ebben. :D Boccsa, kicsit morbid a humorom. :P)

2010. ápr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!