Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nektek sikerült végleg leszokn...

Nektek sikerült végleg leszoknotok?

Figyelt kérdés
Olyan időszakomban vagyok hogy elhatároztam a cigi nem tesz jót nekem.Letettem 2 hétig aztán elszívtam pár szálat akkor vissza szoktam.De megtudom állni hogy ne cigizzek.Csak sajnos körülöttem az emberek 80%-a dohányzik..
2015. szept. 7. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Végleg nem, mivel az azt jelenti, hogy haláláig nem dohányzik az illető. Egyébként 4-5 éve nem gyújtottam rá, előtte 14 évig dohányoztam.
2015. szept. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 6 évig dohányoztam állandóan.

3 éve dolgozom főállásban, ott mióta dolgozom 9 órán keresztül megtudom állni a cigit. Mielőtt felszállok a buszra elszívok egy szálat, felszállok, leszállás után nem gyújtok rá mert akkor nem kívánom. Munkahelyemen 2 kijelölt dohányzó hely van ami hozzám a legközelebb van oda is 3 percet kell gyalogolni. Sokszor szünetbe nincs kedvem lemenni odáig, pedig nálunk a szünet idő rugalmasan van kezelve nem baj ha pár perccel később esik be az illető, nem szólnak érte. Meg két szünet közt is ha nincs úgy munka vagy éppen 20 perces várakozás van a termelésnél vagy a leengedésnél akkor ugye 4 en dolgozunk egy gyártáson így szétszórva és akkor mindig váltjuk egymást hogy akkor egyik nyugodtan mehet inni, kajálni vagy wc-re vagy cigizni. Én sosem megyek le dohányozni valahogy ott nincs kedvem. Mivel rájöttem tavaly hogy így kibírom úgy döntöttem leteszem a cigit. majdnem 1 hónapig bírtam, utána egyből 2 szálat elszívtam egymás után mert nem bírtam magammal. Azóta újra dohányzok, fejben dől el minden, de mégsem megy, viszont az megy hogy húzom az időt és próbálok minél kevesebbet rágyújtani. Én általában reggel elszívok egy szálat kávé mellé, utána délelőtt ebédig jóformán eszembe se jut hogy rágyújthatok vagy akkor amikor épp itthon vagyok. Ha a városba sétálok akkor egyszer rágyújtok utána sokáig nem. Ha délutános vagyok műszak előtt itthon elszívok 2 szálat fél órán belül, aztán megyek dolgozni utána este 10 után amikor kilépek az üzemből és vagy buszra várás közben mert elég sokat kell várni akkor rászoktam gyújtani. Ha autóval vagyok akkor nem gyújtok rá csak itthon a garázs előtt szoktam rágyújtani és lassan hazaballagok ami a garázstól 2 perc az idő alatt elszívom és utána már rá sem gyújtok.

2015. szept. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy kicsit ellent mondasz magadnak. "De megtudom állni hogy ne cigizzek". Ez 2 hét? Azt hogy dohányoznak körülötted , na ilyenkor dől el hogy valaki milyen erős akarattal bír. Nálam is ez volt . Én nekem ez volt az elrettentő, rossz példa. Azóta se gyújtottam rá.
2015. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem édesanyám 35 év dohányzás után az elektromos cigi mellett döntött 2 hónap után már nikotin nélkül szívta,most meg már csak néha-néha beleszív.mondhatni leszokott vele
2015. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!