Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 1 szál cigitől rá fogok...

1 szál cigitől rá fogok szokni a dohányzásra?

Figyelt kérdés

Szeretném kipróbálni, nincs erős önuralmam, és nagyon kíváncsi vagyok milyen lehet..

16/L


2015. febr. 13. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem, de az alkoholizmus is 1 pohár szeszes itallal kezdődik. A drogozás meg pláne olyan, hogy az első alkalmat követi a többi.
2015. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől nem fogsz. Ha szeretnéd próbáld ki,
2015. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

nem


de mindenki 1 szállal kezdi

2015. febr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Elvileg nem.
2015. febr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha eddig soha nem dohányoztál, és letüdőzöl egy erős cigit, akkor rosszul fogod magad érezni, szédülés, émelygés, esetleg hányás is előfordulhat. Ha nagyon gyengét (sárgát, vagy fehéret) szívsz el, esetleg a szédülés lehet kellemes, lebegős érzés, én ezért kezdtem dohányozni, amit már ezerszer megbántam, és egy BMW árát költöttem el arra, hogy éjjel felkelhessek kicsit köhögni, fuldokolni. Nem éri meg.


Ha nem tüdőzöd le, akkor cigiszagú lesz a szád, és annyi.

2015. febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nincsen erős önuralmad, akkor tökmindegy. Nincsen elég erős önuralmad nem kipróbálni? Utána, ha ízlik, úgyis rászoksz, hiszen nincsen elég erős önuralmad.



Én egyszer próbáltam ki, de nem ízlett, úh soha többet nem szívtam.

Most minden haverom bagózik, elverik a pénzüket erre a szarra...

2015. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én életem során elszívtam úgy 1 dobozzal,s nem szoktam rá..no meg nem is akarok,pedig rátudnék!De sokan a barátok nyomásásra rászoknak,hogy elfogadják őket...Te légy különb!

23F

2015. márc. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Brian0 ***** válasza:
100%

egyéntől, függ. ha letüdőzöd, a tüdőből az agyba 7 másodperc múlva ketrül az agyba a nikotin, ahol az agyat dopamint (boldogságért felelős hormon)szabadít fel a sejtekből. Amikor boldog vagy a dopamin a sejtekből előjön, majd a sejtekbe visszamegy. A drogoknál mint amilyen a nikotin a dopamin nem megy vissza a sejtekbe, hanem a véráramba kerülve a vese kiszűri és vizelettel távozik, így az agynak új dopamint kell termelnie (levertség érzés). A nikotin sunyi kis drog, elsőre hat. Rögtön kéri a következő adagot. Az elvonási tünet annyira gyenge, hogy egy száll után észre sem veszed. Ezért a szervezeted 48 órán belülleszokik a nikotinról. De függő leszel. Ha sokat szívsz, akkor az agy annyira megszokja, hogy kér még. Amikor kap, 20 percig nyugi van, és ezután a nikotin szint a szervezetben a felére csökken. Utána kéri a következőt. Olyan függőség alakul ki, hogy az egyén félni kezd, mi van akkor, ha nem kap az agy. Amúgy semmi sincs, csak kéri, majd egy idő után (3 hét kb) nem kéri. A dohányosok azért nem tudnak leszokni, mert félnek letenni, hiszen az elvonási tünet nem más, mint az agy ad egy érzést gyújts rá. Ha meg tudod állni, hogy az 1 szál után többet nem nyúlsz hozzá, próbáld ki. Enyhe nikotinmérgezés tüneteit fogod érezni: Émelygés, szédülés, hányás, stb. Azt fontos tudni, hogy ha nem dohányoztál soha, a 0,36mg/testömegkilógramm a nikotin halálos dózisa, ez egy 60 kg-os embernél 21,6mg. Ettől nagyon nem kell félni, mert hamarabb hányod el magad, mint a dózist bevidd és mivel 20 perc alatt a fele kiürül, így nem tudsz olyan gxyorsan cigivel bevinni. De azt tudni kell, hogy a nikotin olyan idegméreg, ami megbénítja a rekeszizmot is és a légzés gyengül, majd leáll. Kb 8-10 óra fulldoklás (egy ismerősöm fia halt meg így, mert ivott nikotinos vizet, és a mentős csak fájdalomcsillapítót tudott adni, hogy kellemesebb legyen a halála.


A dohányzás hátrányai:

- Stressz, főleg ha nem engedik rágyújts, erősebb stresz, mint ami valaha is ért és nem elmulasztja azt, hanem felerősíti.

- Önbizalomhiányt okoz

- Büdös lesz mindened

- drága

- 4000 féle káros anyag, 25% esély hogy belehalsz (minden 4. dohánys belehal. 1:4-hez nagyon nagy esély.

- kamaszkorod tönkreteszi, szülők ellen fordulsz, megint csak stressz és levertség, nem dohányzó csajoknál esélyed sincs ha nem te vagy don juan, azaz feleződik az esélyed egy szombat esti randira.

- egyik dohányos se szeret dohányozni, csak félnek letenni, mert félnek az elvonástól és inkább hazudnak maguknak és a környezetüknek hogy miért is dohányoznak.

Gondolj csak bele, ,inden dohányos arra büszke, hogy kevesebbet szíbv, mint a töbibi, és állítják, hogy szeretnek dohányozni. Ha szeret dohányozni, miért nem teszi mindig, ha nem szeret, miért gyújt rá? Azért mert DROGFÜGGŐ! Milyen hülye kijelentés lenne, ha azt mondanám, ma csak 2 kocka csokit ettem meg. Ha imádja, miért csak 2 kockát eszik meg, ha nem szereti, akkor egyáltalán minek mond ilyen hülyeséget, hiszen ha nem szereti, nem eszik. Vagy azt mondja, szeret dohányozni, azért dohányzik. Már bocsánat, de én is szeretem a steak-et, de nem hordok magamnál 20 db-ot, és nem kezdek örült kétségbeesésbe, már csak egy steak-em, van, hogy bírom ki reggelig.

figyelj meg egy dohányost. Egy dohányos mindig ideges, még akkor is amikor szívja a cigit. Sőt, ha az utolsót szívja, az éjjel közepén, és tudja reggelig venni se tud, akkor még cigizés közben sokkal idegesebb, mint előtte. Hiszen a cigi nem oldja a stresszt, hanem okozza. Valaki unalom ellen teszi, de sajnois közben is uatkozik.

Valaki a koncentráció miatt, de sajnos ez is tévhit, hiszen ha rágyújtasz, ha nem, attól még képes leszel feladatokat megoldani.


Cigi előnyei: Üres, demonstrálandóan nem létező előnyök.


volt dohányos vagyok, tudom hogy ezek így vannak. Ne tedd tönkre a gyerekkorod ezzel a szarral.

2015. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!