Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nehéz lenne leszokni? Mi lesz...

Nehéz lenne leszokni? Mi lesz így?

Figyelt kérdés
Aggódom, mert a férjem elég károsan él. Rengeteg kávét iszik és erős dohányos. Nem akar leszokni és a gyerek miatti pénzkeresés csak rontott a dolgon. Eddig még benne volt, hogy egészségesen kellene élni de már nincs. Állandóan ideges és még több kávét iszik, cigit szív. Szörnyen sokat! Aggódom, hogy így hamar tönkreteszi magát. Tudom, hogy az élet kiszámíthatatlan, de a gyerekemnek apa kell!!! Nyugtassatok meg légyszi. Ja, beszélni vele képtelenség, közölte hogy nem érdekli, igazam van hogy káros, de ez van és marad is mert neki jó. Kissé érzékeny vagyok mostanság és nem tudok csak a mára gondolni, ezért is uralkodott el rajtam az érzés, hogy ha így folytatja, a gyerekem még kiskorú marad mire egyedül maradok. Légyszi nyugtassatok meg!
2010. jan. 21. 00:59
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Most komolyan nyugtassunk meg? oké... nyugi nem lesz semmi baj... nem árt a cigi meg a kávé, és a stressz is jót tesz! Megnyugodtál???


AMúgy megy mondd meg neki, hogy egy önző gec.i (erre nincs szebb szó) Mert aki ilyet mondd, hogy nem érdekli, hogy beledöglik valamibe és hátrahagy egy gyereket akit ő b@szott össze az egy ÖNZŐ szemét állat...

Kemény szavak, de hátha így észhez tér... És ha jobban belegondolsz, lehet ezt virágnyelven, csak hát úgy már próbáltad...

2010. jan. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
95%
Mennyi idős a férj? Amúgy ez nagyon komoly probléma, muszáj lesz pedig kicsit erősebb hangnemben határozottan elmondani neki, hogy ezt ne folytassa. Esetleg az anyóssal, apóssal, sógorral, vagy akár vmi jó baráttal nem lehetne megbeszélni, hogy ők beszéljenek a fejével, mert neked nem megy? A kávé amúgy még annyira nem is veszélyes, de a cigi az már nagyon is. Koffeinmérgezést én is kaptam már, de az könnyen kezelhető, nem veszélyes. A cigi az inkább, mert a kávéval max. magának árt, de a cigivel (dohányfüsttel) a kiskorú gyermek egészségét is rontja. Meg persze a tiedet is. Nincs mese meg kell már pedig mondani, hogy mi a helyzet. Nem lesz egyszerű, de hát....
2010. jan. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ezen nincs mit szépíteni, a legtöbb férfi ebbe hal bele. stressz, szív- és érrendszeri problémák. szívroham, agyvérzés, és a többi. ha iszonyatos szerencséje (-tek) van, az első szívrohamba nem fog meghalni, de baromira meg fog ijedni, és akkor talán összekapja magát. vagy nem.


próbálj vele egy nyugodt pillanatban beszélni, kérdezd meg, hogy miért csinálja ezt, mikor pontosan tudja, hogy mennyire ártalmas (nyilván tudja, mindenki tudja), és mikor ott vagytok neki ti. így nem csak magával, hanem elsősorban veletek cseszik ki, hiszen ha meghal, utána neki már nem lesz problémája, de nektek annál inkább. talán valami problémája van az életével, hogy lassan megöli magát?


és ne is haragudj, de én olyan vagyok, hogy ha azt látom, hogy valakin nem lehet segíteni, nem engedi, hogy segítsenek neki, akkor hagyom a francba. akkor is, ha sok közös emlék van, ha ott a gyerek, ház, akármi. a boldogtalan ember másokat is boldogtalanná tesz. te pedig akkor sokkal jobban teszed, ha keresel egy normális embert, aki nem viselkedik így, mielőtt még ő kidől a sorból.

2010. jan. 21. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Számold ki neki, hogy mennyibe kerül: ha azért dolgozik többet, hogy a gyerekre több jusson, akkor inkább ne kávézzon meg cigizzen és elég sokkal kevesebbed dolgoznia.

Sokan el se tudják képzelni, hogy napi 1 doboz cigi (kb. 500 Ft), egy hónapban már 500 x 30 =15000, egyévben 180000 Ft!!!


Ez, meg a kockázat, hogy komoly egészségkárosodása lehet, esetleg belehal és akkor támasz és pénz nélkül maradtok, esetleg elgondolkodtatja.

2010. jan. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömet most vitt el a tüdőrák 49 évesen. Egy éve még semmi baja nem volt, fél éve is még csak a gyomrára panaszkodott. Dohányzott persze. Szegény gyerekei és felesége, gondolhatod. De addig senki nem hiszi el, hogy a cigi káros, amíg meg nem történik. Tényleg annyira fontos a pénz? A sírba nem viheti magával, a gyerek meg majd megkeresi magának ha szüksége lesz rá. Régen kenyéren, főzeléken és tejen éltek, de boldogan.
2010. jan. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
1 ismerősöm is ezt csinálta, aztán lett egy kisebb szívrohama, talán megijedt, mert egyik napról a másikra leszokott pikk-pakk még ott a kórházban, és azóta sem gyújtott rá
2010. jan. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem tehetsz. Az én apám dettó így volt. Azt mondta anyámnak, hogy őt nem érdekli ha 40 évesen felfordul, amíg él, jól akarja érezni magát. 35 évesen kapta az első infarktust. 37 évesen a másodikat. 39 volt a harmadik alkalommal. No, ekkor ijedt meg annyira, hogy le tudta tenni a cigit (a kávét nem, abból továbbra is napi 1 litert fogyasztott), de már kenhette a hajára, mert a szívizomzata nagy része már el volt halva.


Innentől kezdve minden áldott nap attól félt, hogy mikor fog meghalni. Persze, nem akaródzott neki. Fiatalon könnyen kimondjuk ezt, de meglátjuk, hogy az a 40 év viszonylag hamar eljön. Minden éjszaka ébren gubbasztott, mert attól félt, ha elalszik, meghal.


53 évesen, szabadságát töltve, vezetés közben halt meg az úton. A negyedik infarktusa vitte el.


Aki nem akar élni, azzal semmit sem tehetsz! Eldobja az életét, az övé.

2010. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!