Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem lehet legalizálni a...

Miért nem lehet legalizálni a marihuánát?

Figyelt kérdés
Eddig még egy olyan érvet sem hallottam, ami ne lenne igaz az alkoholra vagy a dohányra.

2014. szept. 20. 16:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Mert sokak szerint ez a keményebb drogok előszobája, aki kipróbálja, erősebb "ütősebb" szert kíván.


Egyébként én is engedélyezném egy hasonló holland modell szerint, elég nagy lehetőség van benne.

2014. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%

Mert akkor már a kutyának nem kellene. Az embereket csak azért vonzza, mert illegális. Ha legalizálnák, feleannyi sem fogyna belőle, mint most és nagyon sokan ebből élnek, méghozzá elég jól.

Rendesen ki van ez találva, hidd el... :))

2014. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, ezt olvastam már. De miért lenne így? Sehol nem láttam olyan hírt/statisztikát, hogy ahol legalizálva van ott többet fogyasztanak más drogokat. (pedig ha így lenne, azt biztos kihasználták volna az ellenzők) Szerintem pont az ellenkezője igaz. Pl ha látja egy fiatal, hogy a hűdenagyon tiltott fű nem is olyan veszélyes, akkor megkérdőjelezi a többi (amiket alapból ki se próbált volna) drog veszélyességét is.
2014. szept. 20. 16:45
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Talán azért, hogy a zsaruk valamiben fel tudjanak mutatni némi eredményt néha...
2014. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#2 Jól ki van találva? Amikor bevisznek egy tizenévest egy zöld cigiért, és ha büntetés nem is lesz belőle, az iskolájának lehet búcsút kell mondania.
2014. szept. 20. 16:47
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

"Pl ha látja egy fiatal, hogy a hűdenagyon tiltott fű nem is olyan veszélyes, akkor megkérdőjelezi a többi (amiket alapból ki se próbált volna) drog veszélyességét is."


A többi drog árusításával foglalkozó emberek pedig még jobban élnek... :D

2014. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Attól hogy az érvek igazak az alkoholra is, még nem kell legalizálni, főleg hogy van ~800 000 alkoholista. Orvosi célra engedélyezni lehetne, tanulmányok igazolták hogy a leghatékonyabb természetes fájdalomcsillapító.

Politikai okai is vannak, de ebbe nem megyek bele.

2014. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A fú király. Szerintem elsődleges oka, hogy "amit nem ismerünk, attól félünk"(hiszen inkább a fiatalabb korosztály próbálja ki/él vele, és azért elég sok a tévhit a fűvel kapcsolatban), illetve egy ilyen nagy politikai döntést meghozása eléggé megosztaná a választópolgárokat. Nem fogják feszegetni a jelenlegi rendszert. Amúgy meg nem baj, h illegális, elég könnyen hozzá lehet jutni így is. Én elvagyok. Peace
2014. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

az alkohol betompítja az ember gondolkodását, a nikotin csak lelki függőséget okoz, a fű pedig...érdekes. Elkezded tőle másképpen látni a világot, olyan összefüggéseket látsz meg amit azelőtt észre sem vettél,sőt önmagadat is sokkal jobban megismered.

Vannak olyan emberek akiknek ez ijesztő hogy szembenéznek önmagukkal és máshogy látják a világot

2014. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
A marijuana komoly mentális problémákat okozhat
2014. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!