Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 11 éves vagyok és 2 napja...

11 éves vagyok és 2 napja dohnáyzom napi 1-2-3 szál. Ez káros? (többi lent)?

Figyelt kérdés
nem azért mert szeretek dohányozni, de haverok is biztattak h nyugodtan szivjam semmi bajom nem lesz tőle.. adjatok valami tanácsot.
2013. júl. 26. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Retardált haverjaid vannak...
2013. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha te ezt elhiszed, hogy nem lesz tőle bajod, akkor már most baj van.

Erre nem tudok mit mondani, de ha 35 éves korodra fél tüdővel vagy gége nélkül szeretnél élni ezek elrákosodása miatt. Hát akkor hajrá, kezdj el gyúrni rá a cigivel az utat megtaláltad hozzá. Gondolj bele akkorra már 24 éve fogsz dohányozni.

Ez kemény !!! De a következményeket neked kell elviselned, nem a barátaidnak.

Neked azért kell dohányoznod, mert ők is szívják? Anélkül nem fogadnak el egyébként ?

2013. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen káros!

Ne ezzel akarj a csapat tagja lenni, ne ettől akarj nagylány lenni. Legyen önálló gondolatod és akaratod, és igenis merd felvállalni, hogy köszönöd Te nem kérsz.

2013. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
AZ utolsó válaszolónak köszönöm a választ.. és megprobálom.
2013. júl. 26. 11:05
 5/15 anonim ***** válasza:

Hidd el ha 10 év múlva dohányos leszel átkozni fogod magad,hogy most azonnal nem hagytad abba!

Egyébként nem véletlenül nem adnak ki 18 év alattiaknak és nem véletlenül mondják,hogy káros!

11 évesen még nagyon pici vagy hozzá, zavarja a normális fejlődésedet, úgyhogy nagyon gyorsan fejezd be és a barátaidnak is mondd meg,hogy legyen annyi eszük,hogy 11 évesen még inkább legozzanak ,mint dohányozzanak!

2013. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
a barátaim 12, 13, 14 , és 16 évesek.
2013. júl. 26. 11:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A barátaid mind idióták. Jobbakat nem tudtál magad köré választani?

De nem csak a tüdő és gégerák felé haladsz sikeresen, de 20 éves korodra fogaid sem lesznek, mivel az ínyt is tönkreteszi és akár a fogaidat is elvesztheted. De tulajdonképpen ez tök jó életkép, fogatlanul, büdösen, sárga ujjakkal, állandó köhögéssel.... a lányok (vagy fiúk) álma leszel :-). Hajrá ha ez kell.

2013. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Szard le a haverjaidat! Annyit nem érnek, hogy tönkretedd az egészséged ilyen fiatalon. Én is így kezdtem 14 évesen.. az egyik barátnőm szedett rá, hogy próbáljam ki. Először nem akartam, de nyaggatott és belementem. Eleinte én is napi 1-2 szálat szívtam el, aztán egyre többet és többet, rászoktam. Most napi 1,5 doboz az adagom, de van hogy néha 2 dobozzal is elszívok. Már nagyon bánom és szeretnék leszokni mert sokszor rámtör a köhögés, néha szúr a tüdőmbe. Ha nincs cigim, nagyon ideges és nyugtalan vagyok. Szerintem most hagyd abba, mert ha tovább folytatod már késő lesz. Hidd el meg fogd bánni és nehezen tudsz leszokni róla. Ne hidd hogy azzal menő vagy, mert cigizel, csak az egészségedet teszed tönkre.
2013. júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az életkor nem ment fel senkit a cigi káros hatása alól.

Több módon is roncsolja az ember szervezetét.

A légutakba / gége, légcső, hörgők, léghólyagok/ a bekerülő korom, kátrány, égéstermékek lerakódnak. Ezek a szervezetünknek idegen anyagok, senki nem bagóval a szájában születik. Ezek elindítanak egy reakciót. Kezdetben fokozott váladék képződés van a kis hörgőkben. Ez a váladék később besűrűsödik. Reggelente próbálják felköhögni, ami vagy sikerül vagy nem.A nikotin megbénítja a légutakban lévő csillószőröket, amelyek felhoznák a cuccot a mélyebben fekvő tüdő részekből. Ez ugye előbb-utóbb befertőződik , a váladék besűrűsödik, először sárga gennyessé alakul, majd zölddé. Ezt lehet főleg reggelente a járdán látni ilyen zöldszemű köpetként, amitől sikeresen megszabadult a gazdája. Guszta nagyon.

A nikotinnak érösszehúzó hatása van, ezért emeli a vérnyomást, fokozza az érszűkületet, emeli a pulzust.

Az agyban jelentkező szédülés érzet is ettől van.

A biológia törvénye alól senki nem mentesül. Az idegen anyag a szervezetben előbb utóbb meghozza áldásos hatását.

Van akinél ez szájüregi, gége vagy tüdőrákban nyilvánul meg, van akinél érszűkületben és ezért a lábát kell mondjuk amputálni vagy szívinfarktusban, magasvérnyomás agyvérzés !!/.

De elég egy krónikus hörghurut, amikor otthonra az ilyen versenyzők nyernek kis oxigén palackokat és a wc-re is azzal tudnak csak elmenni,mert a kis fokú mozgásra olyan fulladás jelentkezik. Itt ugye a tüdő hegesedése van a háttérben / COPD : olvass utána/.

Én személy szerint sajnállak, hogy ezt elkezdted.

De a te döntésed, hogy mit csinálsz. Csak aztán ne jöjjön a nyavalygás , ha jönnek a tünetek. És akkor jön, hogy mért pont én kerültem a műtőasztalra és toltak ki fél lábbal, vagy miért én bénultam le a fél oldalamra agyvérzést követően s most örüljek, hogy kaszáló járással de mg eljutok a boltba.

Senkinek nincs a homlokára írva sajna, hogy milyen következmények jelentkeznek nála, de ez az ő problémája lesz, ő fog vele megküzdeni.

Azt tudnod kell, hogy minél előbb kezded annál nagyobb az esély a korai betegségre, hisz fejlődő szervezetet ér ez a káros hatás.

Ezért is írtam az előző válaszomban , hogy jó úton haladsz.

Egyébként Te mit fogsz mondani majd a 11 éves gyermekednek, ha ezzel a kérdéssel fordul hozzád, hogy ez káros?

2013. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha c*gány vagy, akkor még kevés is.
2013. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!