Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzók, szerintetek (őszint...

Dohányzók, szerintetek (őszintén) drága a cigaretta?

Figyelt kérdés

Mindenkitől azt hallom, hogy "bameg, volt mikor 400 volt egy doboz cigi, és nem 900!"

Szerintetek tényleg drága? És ha drága, minek veszitek? :D


Ha felvinnék egy doboz cigi árát 1500 körülire, akkor is megennék az emberek?



2013. júl. 7. 18:01
1 2
 1/18 anonim válasza:
54%
Értelemszerűen drága, mert régen 400 volt mostmeg 880 és ahhoz viszonyítva igen drága... azért veszik meg mert függők ha 1500 forint lenne akkor valszeg megvennék csak nem ennének:DDD a cigaretta is egyfajta drog... nem cigizem de mégis csak látom itthon és máshol is 14/f
2013. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Már nem dohányzom, kb. amikor 570 volt a Multi akkor szoktam le. Már az is drága volt, előtte is mindig sírtunk, hogy amikor még 270 volt de jó volt, ha 500 fölé megy nem veszünk, mégis vettünk. Persze voltak olcsóbbra átszokások, de a végén mégis a "kezdő cigivel" zártam, ami azért nem a legolcsóbb.

Én inkább kocabagós voltam, hétvégén sör mellé jó volt, így nem hiányzott igazán.

Aki viszont tényleg függő az biztos meg fogja venni még akkor is, ha máson kell spórolnia. Mondjuk ha 1000 fölé megy az már eléggé lélektani határ, de szerintem nem lesz tömeges leszokás, max. kevesebb rövidet isznak, vagy a gyereknek nem vesznek kaját.

2013. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Tőlünk nyugatra kerül 1500 forintba 1 doboz. Én mondjuk ha most rögtön emelnék meg, megvenném, mert még nem érzem hogy le kéne állnom. Nyilván vannak akik azt már nem engedhetik meg maguknak, azok nem fogják megvenni, vagy külföldről hoznak dohányt és tömik majd.


Ott van még az e-cigi is, aminek pl külföldről rendelése bennem aggályokat ébreszt a minőségét tekintve. A fene tudja mit tesznek abba a löttybe.

2013. júl. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Még nem elég drága ahhoz hogy letegyék, szerencsére engem nem érint ritkán gyújtok csak, aki nagyon rá van szokva, annak akármilyen drága lesz megfogja venni...
2013. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha felvinnék az árát 1500 Ft-ra, a dohányosok többsége akkor sem szokna le.. inkább spórolna máson, vagy a csempészett ukrán cigit szívná mindenki. Amúgy gusztustalannak tartom, hogy manapság ennyibe kerül egy doboz cigaretta, az átlag emberek fizetéséhez képest nagyon drága. És az a legnagyobb szemétség, hogy ezzel nem is az a cél, hogy leszokjanak az emberek, csak az a lényeg, hogy még egy bőrt le tudjanak nyúzni az emberről.. tudják nagyon jól, hogy emiatt még nem szoknak le az emberek..
2013. júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
75%-os: Azért ez így nm igaz. Még mindig több az eü kiadás a cigi miatt, mint amennyi hasznot hoz. Nem véletlen emelik a cigi árát.
2013. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
A boltban igen. De ezen lehet segíteni. Vagy veszel ugyanannyi pénzből dohányt meg hüvelyt és lesz kétszer annyi cigid vagy veszel zárjegy nélküli cigit feleannyi pénzért és lesz egy doboz. Egyébként egy nagy dohányos megvenné akár 2000-ért is. Én 1000 fölé nem mennék. Inkább veszem a fáradságot saját magam tölteni vagy ami még könnyebb, csempészettet venni.
2013. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Akinek drága, az már letette. Aki még mindig veszi, az csak panaszkodik, de ezek szerint nem drága. Én kb 530körülinél hagytam abba, na bumm. nem haltam bele, még jól is érzem magam nélküle :D és van pénzem :)
2013. júl. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Az átlag fizetésekhez képest drága.
2013. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
51%
Én 20 Ft-ért vettem az elsőt... ahhoz képest a 900 nem drága.
2013. júl. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!